Крим перетворився на півострів страху

СТРАСБУРГ (QHA) -
З 18 по 21 квітня в Страсбурзі проходить засідання Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Крім таких проблемних питань як Нагірний Карабах і Донбас, спікери виступали і з доповідями про долю кримськотатарського народу та рішення Міністерства юстиції Російської Федерації про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією.
Після виступу Комісара Ради Європи Нілса Муйжнієкса щодо проблеми порушень прав людини в анекосваному Росією Криму, з ним зустрівся голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, про що він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
— Позаду зустріч з Комісаром ПАРЄ з прав людини Нілсом Муйжнієксом, брифінг щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму і заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, а також зустріч з Президентом ПАРЄ Педро Аграмунтом, — написав Рефат Чубаров.
Народний депутат України, заступник голови Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Георгій Логвинський на своїй сторінці у Facebook повідомив, що у співпраці з паном Чубаровим і експертами Харківської правозахисної групи в стінах ПАРЄ, перед 318 парламентаріями було проведено паралельний захід на тему «Крим: Деокупація, дипломатичні механізми».
— Український Крим сьогодні з «півострова сміху» перетворився на «півострів страху». Політичні репресії, нетерпіння жодного інакомислення, зникнення людей, яких в подальшому або знаходять мертвими або взагалі не знаходять, примусовий призов на військову службу кримських українців до російської армії, порушення прав власності, недоторканості особистого життя, свободи слова, дискримінація на підставі мови або релігійних поглядів, примус до прийняття російського громадянства, відсутність можливості відстояти свої права, в судах — у всьому цьому пеклі зараз живуть кримчани, — заявив Логвинський.
Він також прокоментував заборону Меджлісу кримськотатарського народу.
— Що таке Меджліс для кримськотатарського народу — це все! Що таке сьогоднішня заборона — це нічого! Що ми зробимо, щоб не допустити винищення кримськотатарського народу — більше ніж все, — зазначив Георгій Логвинський.
Він також додав, що дипломатичні, персональні санкції, запровадження нових інститутів кримінально-правової відповідальності, механізми міжнародно-правового захисту і скарги в міжнародні суди — це все буде використовуватиметься, щоб зупинити це знущання з українських громадян з боку окупаційної влади.
Нардеп розповів, що для зустрічі з Рефатом Чубаровим Президент ПАРЄ Педро Аграмунт і Комісар РЄ з прав людини Нілс Муйжнієкс скасували всі свої заплановані зустрічі, незважаючи на надзвичайну завантаженість роботою. За його словами, це свідчить про те, що Європа турбується про долю Меджлісу і кримськотатарського народу.
— Про що свідчить скасування зустрічей? Про важливість Меджлісу і кримськотатарського народу для європейської спільноти. На зустрічах ми торкнулися практично всіх актуальних на сьогодні тем для Криму і Меджлісу. Більш того, нам вдалося детально обговорити «кримські» питання з Головою Європейської народної партії в ПАРЄ Акселем Фішером і нашими колегами — парламентарями з Литви та Латвії. Активна позиція та бажання кращого майбутнього для свого народу — завжди відкриють всі двері і зроблять неможливе можливим, — інформує депутат.
Нагадаємо, 13 квітня 2016 року «прокурор Криму» Наталія Поклонська заявила, що діяльність Меджлісу кримськотатарського народу в Криму «припинена», і це рішення діятиме до винесення «Верховним судом Криму» вердикту у даній справі.
15 квітня суд у справі «про заборону Меджлісу кримськотатарського народу» перенесли на 25 квітня. Однією з причин стала відсутність на засіданні заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла.
18 квітня 2016 року Міністерство юстиції Російської Федерації внесло Меджліс кримськотатарського народу до переліку громадських і релігійних об'єднань, діяльність яких припинена у зв'язку зі здійсненням ними екстремістської діяльності.