Херсонщина могла опинитися в зоні техногенної атомної катастрофи
Запорізька атомна електростанція знаходиться всього в двохстах кілометрах від Херсона, і тільки завдяки оперативній роботі СБУ, вдалося попередити можливу катастрофу в м.Енергодар Запоріжскій обл., де власне і знаходиться атомна електростанція.
Як повідомляє прес-служба СБУ УКраїни, оперативники СБУ спільно з поліцією, під процесуальним керівництвом прокуратури викрили багатомільйонну оборудку при проведенні робіт з вивчення сейсмічної стійкості обладнання станції.
На початку 2016 року посадовці «ЗАЕС» уклали договір з приватною структурою на проведення робіт із виконання розрахунків сейсмічного впливу на обладнання та трубопроводи реакторних відділень двох енергоблоків атомної станції.
Правоохоронці встановили, що технічні звіти про виконання розрахункового аналізу та визначення сейсмостійкості обладнання складені з численними порушеннями. Вони також не пройшли обов’язкову експертизу та узгодження в державній інспекції ядерного регулювання України. Незважаючи не це, посадовці атомної станції підтвердили виконання робіт та перерахували комерсантам понад вісімнадцять мільйонів гривень. За висновками профільних експертів, розроблена підприємцями документація не відповідає державним вимогам і не дає об’єктивної оцінки сейсмічним загрозам обладнанню та трубопроводам станції. Подальша експлуатація устаткування ЗАЕС на основі неякісних розрахунків могла призвести до виходу із ладу енергоблоків і створює реальні передумови для виникнення екологічної катастрофи. У рамках відкритого кримінального провадження одному з провідних інженерів станції повідомлено про підозру в скоєнні злочинів, передбачених статтями 364 та 366 Кримінального кодексу України.
У Херсоні землетруси трапляються не часто, але саме тому в разі таких катаклизмів, руйнування зазвичай в рази більше, ніж в сейсмологічно небезпечних регіонах. Причина банальна проста - нехлюйство і надія на авось пронесе. Саме тому цей випадок з крадіжкою державних коштів, має надзвичайно тяжки наслідки. На думку директора Румунського інституту фізики землі Георге Мермуряну, Херсону може загрожувати до 8 балів. Однак українські сейсмологи оцінюють такі заяви як нагнітання паніки. «На півдні України, крім Криму, серйозні землетруси до 8 балів можливі раз на тисячу років», - каже професор геологічного факультету ОНУ імені Мечникова Євген Черкез.
Один з перших задокументованих підземних поштовхів до 7 балів стався в Одесі в 1802 році. Другий раз Одесу землетрус колихнув в 1829 році. Тоді зафіксували три підземні поштовхи силою в 6 балів. На нашій пам'яті останній землетрус силою до 3 балов, відбулося рівно рік тому 24 вересня 2016 року. Його епіцентр знаходився в Румунії.
https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3931#.GNl0qa8W.dpbs