Фахівці регіональної лабораторії ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області виявили діоксид сірки

Перевищення гранично допустимої концентрації діоксиду сірки в 2-8 разів виявили фахівці регіональної лабораторії ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області. Вміст шкідливих речовин в овочах та фруктах виявлено в ході взяття проб в п'яти селах Чаплинського і Каланчацького районів на адмінкордоні з окупованим Кримом. про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на newday.kherson.ua.
Як зазначив керівник лабораторії Віталій Деримедвідь, наліт пилу, що містить цей хімікат в небезпечній кількості, виявлено на винограді, персиках і інших фруктових деревах в селах неподалік від підприємства «Титан».
«Діоксид сірки, та ще в такій кількості, користі для здоров'я людини не приносить. Для його видалення необхідно застосовувати содовий розчин. Що стосується моркви і буряка, то коренеплоди можна цілком безпечно вживати в їжу - від впливу сірки постраждала тільки «наземна» частина цих овочів. Фахівці Держпродспоживслужби підготували також листівки з відповідним описом запобіжних заходів, для місцевих жителів», — розповів Віталій Деримедвідь.
Паралельно, «Лабораторний центр Херсонської області» в тих же селах провів дослідження повітря не предмет зараження діоксидом азоту, сірчаним і фосфорним ангідридами. Однак, Анатолій Коваль, заступник директора Лабораторного центру зазначив, що перевищення гранично допустимого рівня вмісту згаданих речовин в пробах не було виявлено.
Нагадаємо, що 8 вересня 218 року у Херсонській області почала свою роботу пересувна моніторингова лабораторія Донецької обласної державної адміністрації з дослідження показників забруднення повітря на території Каланчацького та Чаплинського районів в зоні ураження від діяльності титанового заводу (колишній ПрАТ Кримський титан). По усіх населених пунктах, де були взяті проби, перевищення кількості шкідливих речовин у повітрі не було зафіксовано, про це повідомив начальник Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА Юрій Попутько.