Крим під Російською окупацією 4067 день
Вся Україна у вогні 1142 день
  Євген Акулович про "Бізнесові таємниці острова Джарилгач"

Євген Акулович про "Бізнесові таємниці острова Джарилгач"

08.09.2019 10:52

     

    Ми продовжуємо інформувати про ситуацію довколо острова Джарилгач. У нашому матеріалі від 17.09.2018 «Бізнесові таємниці острова Джарилгач» ми описали що відбувається на острові, та як працює єдиний легальний перевізник. Нещодавно нам вдалося зв’язатися із директором ТОВ «Скадовськ-Марина» Євгеном Акуловичем, тож публікуємо його позицію щодо викладеного матеріалу. Але про все знову таки, по порядку.

Перевізник

Ми вже повідомляли, що дістатись до острова Джарилгач можна з двох причалів у Скадовську. З першого причалу №383, де стоять малі судна, на острів курсують поодинокі яхти, але основна  основна кількість туристів потрапляє на острів з другого причалу – №380, що належить ТОВ «Скадовськ-Марина», яке заснувало однойменний яхт-клуб, і теплоходами, які воно орендує у держаного підприємства. Директором  ТОВ «Скадовськ-Марина» до 12.08.2019 був Євген Акулович.

У своєму інтерв”ю, він зазначив, що безпека пасажирів для нього та його компанії – це важливе завдання, яке виконується працівниками. Те, що у державних реєстрах не має відповідних документів та дозволів, не його проблема, адже усі дозволи він має і отримав їх законним шляхом. Фактично флотилія «Скадовськ-Марина» єдина, яка має офіційні дозволи на перевезення, та сплачує податки. Тут інформація співпадає і з перевірками управління ДФС у Херсонській області, які виявили порушення пасажирських перевезень приватними особами на маломірних суднах, які не мають відповідних дозволів на вихід у море із такою віддаленістю.

Острів Джарилгач

«Флотилія»

Широкого розголосу набула ситуація щодо перевезень на острів Джарилгач туристів судном «УДК 0305». Це судно було збудоване ще у 1963 році, у Регістрі судноплавства України це судно зареєстроване, що ж стосується  Державного суднового реєстру України та  Суднової книги України, то тут будь-які записи про реєстрацію судна відсутні, за інформацією Укртрансбезпеки.

«УДК це надійне судно і в мене не має жодних сумнів, що воно придатне до виходу в море, крім того ми маємо документи, які це підтверджують.» - повідомив Євген Акулович.

Судно “УДК-0305”

Що ж стосується ситуації по затопленню плавучого понтону у фарватері Джарилгацької затоки судном «УДК-0305», Євген Акулович не заперечує цього факту.

«Так, але це понтон не мій, а моєї дружини. Так, він затоплений, його позначили буєм. Повірте, він коштує великих грошей, а тому ми самі зацікавлені в тому, аби його підійняти. Усі винні у цій ситуації вже покарані. Команда тоді спрацювала не професійно, крім того пасажирів на судні на той час не було, і загрози життю не було» - повідомив Є. Акулович

«Я не монополіст, і тут вже працювали інші компанії. Але вони лише ламають катери, які беруть в оренду. Так, ми взяли судно» ОМ-104», після того, як ним користувалась інша компанія. Вони самі відмовились від нього. Ми заварили 14 метрів швів, відновили правий гвинт, замінили устаткування, укомплектували засобами порятунку – жилетами та рятівними плотами» - заявив Євген Акулович, та додає документ, з перевірки придатності рятівних засобів до експлуатації. 

Скрін перевірки рятівниз засобів на судні "ОМ-104" (210 дорослих та 20 дитячих)

   Ситуацію із фекальними водами, Євген Акулович коментує так: «Ми нічого в море не зливаємо. На судна встановлені ємності, які потім зливаються в Скадовському порту. Ми маємо відповідь, лабораторії МОЗ, яка підтверджує мої слова».

Скрін Судового санітарного свідоцтва ДУ "Лабораторний центр МОЗ України на водному транспорті"

Причали

Аби висаджувати туристів на острові Джарилгач, які дістаються із Скадовська теплоходами від причалу №380, необхідний причал. За законодавством, це гідротехнічна споруда, що має бути внесена до відповідної Бази даних Регістру судноплавства України, а експлуатуюча його особа – отримати відповідне свідоцтво, яке щороку підтверджується Державною службою з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека). ТОВ «Скадовськ-Марина» збудувало причал на острові Джарилгач, куди й висаджують туристів перевізники.

У Базі даних гідротехнічних споруд не має жодної інформації про причал на острові Джарилгач. На наш інформаційний запит Укртрансбезпека повідомила, що причали, зазначені у інформаційному зверненні (Причал №380 та причал на острові Джарилгач – ред.) мають усі відповідні документи на їх безпечне функціонування. Перевірка причалів, які належать ТОВ «Скадовськ-Марина»», здійснювалась у поточному році.

«У нас є погодження з обласною державною адміністрацією, національним парком, керівництвом прикордонної застави та капітаном порту «Скадовськ» про встановлення на острові причалу.»  - Є. Акулович

В документах, наданих Євгеном Акуловичем, дійсно зазначено, що Регістр судноплавства України перевіряє придатність «флотилії» до виходу в море та придатність причалів до функціонування.

 

Ситуацію, щодо причалу у м. Скадовськ, Євген Акулович  називає такою, що направлена на придушення легального бізнесу.

14 вересня 2018 року у готелі «Black Sea», який належить родині Євгена Акуловича, було проведено обшуки, по справі затопленого понтону, з метою вилучення наявної документації. Під час обшуку в готелі правоохоронцями було знайдено предмети схожі на гранату та стрілецькі патрони, які були відправлені на експертизу. Однак більше судових слухань стосовно результатів експертизи не було призначено й досі. Сам же Євген Акулович, заявляє, що дані обшуки мали на меті інші цілі.

«Кримінальна справа була сфабрикована і навмисне підкинута граната» - заявив Є. Акулович

 Наші журналісти продовжують слідкувати за бізнесовими таємницями, які «приховує» острів Джарилгач.