Джемілєв: Випробування, що випали нам, мають високий сенс

КИЇВ (QHA) -
Випробування, які переживає кримськотатарський народ, мають вищий сенс, адже сьогодні вся українська громадськість зрозуміла, що означає кримськотатарський фактор в Україні, що означає прихильність людей до своєї землі і величезна любов до неї. Про це лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв розповів кореспонденту QHA після традиційного сніданку, організованого Меджлісом кримськотатарського народу з нагоди великого ісламського свята Ораза-байрам.
— Так сталося, що велике свято ісламу ми змушені зустрічати не на батьківщині. Всі наші думки, помисли і молитви разом із нашою історичною батьківщиною, з нашою землею, співвітчизниками. Ми молимося, щоб заарештовані були звільнені, зниклі — щоб були знайдені, і, звіснно ж, за якнайшвидше звільнення нашої землі від окупантів, щоб ми на своїй землі будували своє життя згідно з нашими традиціями, — сказав він.
Лідер кримських татар зазначив, що випробування, які сьогодні випали його народу, були дані з певною вищою метою.
— У всьому є щось добре. Ті випробування, які випали нашому народові, напевно, теж мають свій високий сенс. Ці випробування показали, хто що являє собою, показали цінність людей, бо люди розкриваються в екстремальних ситуаціях. Ми зрозуміли, хто був зрадником, а хто — патріотом. Ми сподіваємося, що в подальшому, після звільнення, наш народ житиме в національній територіальної автономії, тому що вся українська громадськість зрозуміла, що значить кримськотатарський фактор в цій країні, що означає прихильність людей до своєї землі і величезна любов до неї, — додав Мустафа Джемілєв.
Нагадаємо, після завершення священного місяця Рамадан настає одне з двох найбільших свят ісламу, зване святом розговіння Ід уль-Фітр (тюрк. Ораза-байрам, Рамадан-байрам). Свято розговіння для мусульманина — це, в першу чергу, прощання з благословенними днями місяця Рамадан, коли у кожного вірянина була добра можливість вирости духовно, приборкати пристрасті за допомогою дотримання посту, добропорядної поведінки, надання допомоги нужденним.
Ораза-байрам відзначається в перші три дні місяця Шавваль. У перший день мусульмани всього світу, зробивши обмивання, надягають святковий одяг і поспішають у мечеть на колективну молитву. Після цього віряни обмінюються привітаннями, йдуть у гості або запрошують до себе на святкову трапезу.
Свято також позначене вкрай важливим релігійним приписом: в цей день мусульмани подають нужденним людям обов'язкове пожертвування, яке називається закят уль-фітр.