Крим під Російською окупацією 4075 день
Вся Україна у вогні 1150 день
  Донецька та Кримська фірми мають сплатити 180 млн.грн. кредитного боргу – Господарський суд Донецької області

Донецька та Кримська фірми мають сплатити 180 млн.грн. кредитного боргу – Господарський суд Донецької області

01.02.2019 11:49

   Господарський суд донецької області прийняв рішення примусово стягнути з  ТОВ «Шляхове будівництво АЛЬТКОМ» (м. Маріуполь) та з ТОВ  «Фірма Дар» (м. Керчь, АРК «Крим») на користь ПАТ «Райффайзен банк Аваль» заборгованість за кредитним договором в розмірі 180 млн. гривень. Про це йдеться у судовому рішенні, опублікованому 30 січня 2019 року.

  Кредити від «Райффайзен банк Аваль» фірми отримали у 2008-2009 роках, і досі не повернули кошти. Більшу частину із заборгованої суми становлять проценти.

   ТОВ «Шляхове будівництво АЛЬТКОМ» займається будівництвом доріг, автострад, та інших великих об’єктів в Україні і не тільки. Компанія «Альтком» належить нідерландській фірмі «Альтком.Б.В.» нідерландській компанії Altcom Global N.V. та Донецькому ТОВ  "Фінансово-промислова група "Альтком" Олександра Тисленко та Сергія Павлічєва. Мажоритарними акціонерами Альткому є дві, ніби як, англійські компанії-нерезиденти - Eurobalt Limited та Sorena Export Limited. Та хто стоїть за цими компаніями – досі відкрите питання, однак достеменно відомо, що власниками цих компаній є явно не англійці. Слід кінцефих бенефіціарів повератє до України та Росії.

   Фірма Альтком вигравала в Україні завжди найбільші тендери. Саме цю компанію допустили до будівництва автомобільної траси Київ-Харків-Довжанський, траси Київ-Одесса, Львів-Краковець. Альткомівці виграли тендери на будівництво доріг у Одеській області. По Донецькій області вони будували об’єкти навіть без оголошення тендерів. Основні тендерні перемоги Альткома припадають на період підготовки до «Євро-2012», саме тоді по всій країні їх було допущено до будівництва сотень великих об’єктів, мова йде про освоєння 13 мільярдів долларів.. Саме їм вдалося «заволодіти» будівництвом стадіону «Львів-Арена» та злітними смугами у аеропорту Львова без участі у тендері. Загалом, тендери, у яких бере участь Альтком, мають частіше за все лише одного учасника. Та чому саме під час підготовки України до «Євро-2012» Альткому, майже не знайшлося конкурентів?  Справа в тому, що в той час відповідальним за підготовку до футбольного чемпіонату в країні, був Борис Колєсніков, він очолював Міністерство інфраструктури в уряді Миколи Азарова, був віце-прем'єр-міністром України, народним депутатом  трьох скликань.  Саме Борис Колєсніков, добрий друг Рената Ахмєтова, можде бути ти самим кінцевим бенефіціаром цього корпційного «харчового» ланцюжка.  Досі, незрозуміло, як фірма, яка вигравала тендери на будівництво найбільших об’єктів в країні могла заборгувати кошти?

   Те ж саме стосується і Керченської компанії ТОВ  «Фірма Дар», яка тісно співпрацювала з Альткомом, постачаючи їм бетонні суміші для будівництва об’єктів.

Борис Колєсніков - екс-віце-прем'єр-міністр України

   Та претензії до цих компаній є не тільки у ПАТ «Райффайзен банк Аваль», 15 лютого 2018 Госпсуд Київської області задовольнив позов ТОВ «КапиталЮгИнвест» (Москва, РФ) до ТОВ «Фірма «Дар» (Керч, АР Крим, яка пов'язана з «Альткомом та вирішив стягнути з відповідача 1,17 млрд грн заборгованості за договором про відкриття мультивалютної кредитної лінії, яка теж була взята у 2008 році.  ТОВ «Альтцем» та  ТОВ «Фірма «Дар» пов’язані з групою «Альтком», до якої Промінвестбанк подавав позови щодо стягнення заборгованості на мільярди гривень, потім ці вимоги були передані ТОВ «КапиталЮгИнвест», більшість з яких і досі тривають у судовому порядку.

радіо "Куреш"