Крим під Російською окупацією 3574 день
Вся Україна у вогні 649 день
  Документальний фільм "Мустафа"отримав нагороду «Найкращий фільм за висвітлення прав та свобод людини»

Документальний фільм "Мустафа"отримав нагороду «Найкращий фільм за висвітлення прав та свобод людини»

10.11.2017 16:56

 Документальний фільм "Мустафа" (Feature Documentary "Mustafa") отримав нагороду «Найкращий фільм за висвітлення прав та свобод людини» на Міжнародному Фестивалі "Бир Дуйно - Киргизстан 2017".


Документальний фільм про лідера кримськотатарського народу "Мустафа", був знатий в 2016 році, за фінансовою участ'ю Національного Фонда Підтримки Демократії та 252 добродіїв на платформі "Спільнокошт». Бюджет стрічки склав 50 тисяч доларів, які надав Національний Фонд підтримки демократії і 150 тисяч гривень пожертв.

Мустафа Джемілєв - українець, лідер кримськотатарського народу, всесвітньо відомий правозахисник.

У боротьбі за повернення свого народу з місць депортації на батьківщину, в Крим, він провів понад 15 років у радянських таборах і в'язницях. Він витримав найдовше в світі голодування в 303 дні.

Його іменем називають площі і вулиці у Туреччині. Він отримав десятки премій за свою правозахисну діяльність.

З перших днів окупації Криму Мустафа Джемілєв став голосом українського народу на міжнародній арені. Завдяки йому тема України, Криму і кримськотатарського народу обговорювалася на найвищому політичному рівні. Тепер, в умовах окупації, Мустафа Джемілєв продовжує боротися за захист свого народу.

За основу кінострічки було взято опис життя самого Мустафи. На цю нитку і нанизувалися спогади людей, які зустрічалися йому на шляху. Серед них дисиденти, правозахисники та інші кримськотатарські лідери. Творча задумка була в тому, щоб розповісти глядачеві про основні події з життя Мустафи Джемілєва. Йдеться і про депортацію,  і про найтривалішою в світі голодування завдовжки в 303 дня. Для того, щоб розкрити ці сюжетні лінії, команда фільму побувала в 5 країнах, записавши 26 інтерв'ю.

Ми вітаємо з цією перемогою всіх причепних до створення фільму.