100 днів голодування Олега Сенцова: "Разом та до кінця"

Сьогодні спливає 100 днів з того часу, як український кінорежисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Та що передувало цьому вирішальному і ризикованому кроку у житті Олега?
10 травня 2014 року доля Олега Сенцова була окупована владою РФ. В цей день, біля під’їзду власного будинку, Олега Сенцова затримують спецслужби Російської Федерації та з мішком на голові везуть до будівлі СБУ, де застосовують до Олега тортури. Його почали бити, роздягали та погрожували зґвалтуванням. Про все це Олег розповість, пізніше, на суді. Його змушували назвати імена кримських активістів «Революції гідності» та зізнатися у низці злочинів. Однак Олег вистояв знущання та не зламався.
«Почувши мою відмову, запропонували свідчити проти керівництва Майдану. Якщо це вони дали наказ, отримаєш 7 років. Ні — зробимо керівником тебе і отримаєш 20», — розповів Олег Сенцов на суді.
Під час обшуку в помешкані О. Сенцова спецслужби не знаходять ніяких «доказів». Однак, відпускати Олега відмовляються і перенаправляють його до Москви. Так звані прокурори, до теки з його особистою справою, заяви про тортури у СІЗО, не додають, і навпаки, звинувачують Олега у садо-мазохізмі. Вже з цього часу світовій спільноті стає зрозумілим про сфабриковану справу проти Олега Сенцова. Однак «прокураторам Кремля» довелося добряче зпітніти, аби вигадати фіктивні, типово злочинні звинувачення на адресу Олега. До справи притягували його товаришів, застосовуючи до яких тортури, вибивали з них неправдиві свідчення. Вкладали в їхні вуста те, чого не можна навіть уявити. Однак хлопці не зламалися повністю, і на ключових засіданнях «судилищ Кремлівського організованого злочинного угрупування» сміливо заявили, що над ними знущалися спецслужби і змушували обмовлювати Олега Сенцова.
Врешті решт, Північно-Кавказький військовий окружний суд Російської Федерації у Ростові-на-Дону завершив розгляд справи 19 серпня 2015 року. Прокурори, якими напряму керувало вище керівництво РФ, звинуватили Сенцова у створенні та керуванні терористичним угрупуванням. "Кремлівські прокуратори" вимагали 23 роки позбавлення волі для Олега. Вирок оголосили 25 серпня 2015 року. Сенцов отримав 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму і був відправлений у Лабитнангі. Це небувалий абсурд, коли терористичне угрупування державного рівня, звинувачує інших у тероризмі. Такі діянні влади РФ викликали у міжнародному суспільстві обурення. Більше ста світових діячів культури заступилися за Олега Сєнцова, та вимагають від влади РФ його звільнення. В Україні, у великих та малих містах та закордоном, регулярно почали проходити акції у підтримку Олега Сенцова. Активісти вимагають якнайшвидшого звільнення Сенцова. Дипломатичні установи закидали Кремль листами з вимогами та проханнями звільнити українського політв’язня. Олег гордо сприймає виклик російського державного терористичного угрупування на чолі з В. Путіним.
(Париж, 16 липня 2018)
Та не бажаючи миритися з окупантами його долі та його країни, Олег Сенцов адвокатом Дмитром Дінзе, 14 травня 2018 року передає лист, написаний до народу України, у якому оголошує про початок свого безстрокового голодування.
«Я, Сенцов Олег, громадянин України, що незаконно засуджений російським судом і перебуваю в колонії міста Лабитнангі, оголошую безстрокове голодування з 14 травня 2018 року. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв’язнів, які перебувають на території Росії. Разом і до кінця. Слава Україні!» - написав Олег Сенцов 14 травня 2018 року.
Українцям за час голодування довелось пережити низку фейкової інформації, у яку хотілося та не хотілося вірити. До самого ранку, українських патріотів прикувала стрічка новин, у якій з’явилась інформація про те, що Олега посадили до літака та у найближчий час літак сяде у Києві. Однак інформація була неправдивою. У новинах неодноразово з’являлась інформація про смерть Олега Сенцова за гратами та його зникнення з тюрми. Однак і ця страшна інформація була спростована.
До голодуючого Сенцова у тюрмі продовжують застосовувати тортури та психологічне знущання. Сестра Олега, Наталя Каплан, переконана у тому, що задля звільнення її брата та інших політичних в’язнів Кремля держава може робити більше, але не робить.
«Думаю, що вимоги Олега нездійсненні, а також вважаю, що Україна робить недостатньо для звільнення своїх політв’язнів», – вважає Наталія Каплан.
Здоров’я у Олега Сенцова від часу незаконного затримання спецслужбами РФ, погіршилось. Почались проблеми із серцем, а під час його переведення до колонії у Либитнангі Олег почав втрачали зуби та волосся.
4 червня до Олега Сенцова у Лабитнангі прилетів архієпископ Сімферопольський та Кримський Климент, однак, до Олега його так і не допустили. Хоча Сенцов, особисто писав листа, в якому просив зустрітись із Архієпископом. На такий візит, священника благословляв особисто Патріарх Філарет. Однак це стало ще одним переконання у тому, що для російської злочинної влади у цьому світі не має нічого людського та святого.
Сьогодні спливає #100 днів з моменту оголошення Олегом безстрокового голодування з вимогами звільнити усіх політичних в’язнів Кремля. Однак, щотижня список політичних в’язнів лише збільшується.
(Олег під час голодування)
В той час, як в РФ злочинно та підступно засуджують громадян України – українців та кримських татар, в Україні, розпочався процес звільнення від покарання зрадників України. Їх звільняють суди від покарання, виносячи умовні вироки. Однак українське суспільство усе одно вірить у те, що Олег Сенцов, як і інші політичні в’язні повернуться до України вже найближчим часом. Повернуться наші громадяни, разом з нашими державними кордонами, які вже п’ятий рік топче мерзотна, підпита нога невиліковно хворого сусіда.
Рустам Авдєєв