ДЕРЖДЕП США МАЄ ДОКАЗИ ТОГО, ЩО РОСІЯ У СИРІЇ ЗНИЩУЄ ОПОЗИЦІЮ, А НЕ "ІСЛАМСЬКУ ДЕРЖАВУ"
Державний департамент США має докази того, що Росія - атакує сирійську опозицію, а не позиції "Ісламської держави".
Про це під час брифінгу заявив речник Держдепу Джон Кірбі. Вашингтон отримав дані від довірених неурядових організацій.
США закликали Росію змінити свою роль у Сирії на конструктивнішу та активніше боротися саме з ІД.
Незадоволена діяльністю Росії в Сирії й Туреччина. Міністр закордонних справ Мевлут Чавушоглу заявив, що з вересня, коли Москва почала бомбардування, жертвами авіаударів стали понад 600 мирних мешканців. З його слів, чверть загиблих - діти.
Лише в неділю, 20 грудня, від російських бомбардувань загинули 200 мирних жителів. В Анкарі певні, що найчастіше Росія бомбить позиції не "Ісламської держави", а сирійських повстанців.
Днями неідентифіковані літаки завдали ударів по місту Ідліб, яке контролюють сили сирійської опозиції. Бомбили будівлі органів влади, житлові квартали та ринкову площу в центрі міста. Внаслідок удару загинули десятки людей. За даними агенції Reuters літаки були російські.