29 вересня
1927 р. в м. Сімферополі, Крим, народився Сервер ОМЕРОВ (29.09.1927–22.09.2004) — радянський державний діяч. Кандидат технічних наук.
У травні 1944 р. висланий до Свердловської області. Згодом перебрався до Узбекистану, де здобув вищу освіту. Із 1964 р. — міністр Державного кооперативного комітету з будівництва колгоспів та радгоспів. Пізніше – міністр будівництва Узбецької РСР. Депутат Верховної Ради Узбецької РСР (ІХ–Х скликань). У 1960–1970 рр. долучився до національного руху кримських татар. 1975 р. підписав лист до керівництва СРСР з вимогою розв’язати національне питання кримських татар. Після повернення на Батьківщину С.Омеров брав участь у відтворенні Курултаю, був головою оргкомітету з його проведення. Делегат Курултаю кримськотатарського народу (1991). Член Меджлісу.
1991–1996 рр. керував відділом економіки та інвестицій у Меджлісі. З 1995–2001 рр. працював консультантом Програми розвитку та інтеграції Криму Організації Об’єднаних Націй.
Загинув у Сімферополі у власній квартирі разом із дружиною Аліме внаслідок розбійного нападу.
2003 р. РФ почала будівництво дамби від берегів Таманського півострова до українського острова Тузла з метою приєднання його до материкової частини Росії.
У вересні 2003 р. Росія спровокувала міждержавний конфлікт з метою делімітації кордону в Керченській протоці та Азовському морі, розпочавши будівництво дамби від берегів Таманського півострова до українського острова Тузла, розташованого посередині Керченської протоки. Це призвело до кризи українсько-російських відносин. 23 жовтня будівництво дамби зупинили, після того як будівельники досягли українського прикордонного понтона і між українськими прикордонниками й російськими будівельниками залишалося близько 100 метрів. Того ж місяця Україна провела військові навчання з пусками ракет поблизу мису Чауда в Криму.
У листопаді прем’єр-міністри РФ та України домовились про припинення подальшого будівництва дамби.