7 липня
1659 р. відбулася Конотопська битва.
Навесні 1659 р. на територію сучасної України вторглася московська армія. У квітні московити підійшли до Конотопу (сучасна Сумська область). Двомісячна облога міста дала можливість гетьману Іванові Виговському підготуватися до наступу. Під його керівництвом було 16–17 тис. козаків, 5 тис. поляків та близько 1,5 тис. найманців. Кістяк армії становили кримські татари — близько 30 тис. воїнів під проводом кримського хана Мухамеда IV Ґерая.
Об’єднані козацькі війська гетьмана Виговського знищили передовий загін московської армії біля с. Шаповалівки і підступили до міста Конотопа, де вщент розбили 120-тисячне московське військо на чолі з боярином В. Трубецьким. За різними джерелами на конотопському полі полягло від 30 до 60 тис. московитів. До полону потрапили: князь Пожарський, князь Львов, брати Бутурліни та ін.
1989 року вийшов перший номер газети «Qırım»/«Къырым» (Крим) —
одне з головних незалежних друкованих видань кримськотатарською мовою.
Це перша газета, яку почали видавати в Криму після повернення кримських татар на Батьківщину. Спочатку вона називалася «Достлукъ» і була додатком до урядової газети, а потім здобула самостійність і нинішню назву «Qırım»/«Къырым». За весь час існування газета виходила з періодичністю від одного до трьох разів на тиждень. З 2005 року раз на місяць газета виходить із додатком «Къырымкъарайлар». «Qırım» відображає різні сфери життя кримських татар, політику, культуру, літературу, має дитячу сторінку. «Qırım» залишається одним із небагатьох медіа, які непідконтрольні російській владі та зазнають переслідувань. Сьогодні це тижневик кримськотатарською мовою, що працює над збереженням і розвитком рідної мови та захистом прав кримських татар. Головний редактор газети — Бекір Мамутов.