Крим під Російською окупацією 4003 день
Вся Україна у вогні 1078 день

26 квітня

 

1941 р. в с. Бай-Кият, Крим, народилась Зампіра АСАНОВА (26.04.1941–16.01.2014) —
правозахисниця, учасниця національного руху.

18 травня 1944 р. з родиною вислана до УзРСР. Випускниця Московського медінституту. У студентські роки зблизилась із учасниками правозахисного руху П.Григоренком та О.Костеріним. До національного руху долучилась уся родина Асанових. Брат Паріх за участь у ташкентських подіях 1967 р. був жорстоко побитий і засуджений на два роки, через що загинув. Помешкання сестри Семаде було штаб-квартирою національного руху. 
21 липня 1967 р. З. Асанова разом з іншими активістами перебувала на зустрічі в Кремлі з радянськими високопосадовцями. Після цього її звільнили з роботи й намагалися помістити до психіатричної лікарні. Влітку 1969 р. бере участь у мовчазній демонстрації в Москві з гаслами «Комуністи, поверніть Крим кримським татарам», «Припинити гоніння на кримських татар». 1985 р. змогла повернутися до Криму. Працювала в лікарні. За її активної участі в Сімферополі було встановлено пам’ятник Петрові Григоренку. Померла в м. Сімферополі.

 

2014 р. Україна перекрила Північнокримський канал.

Україна перекрила надходження води до окупованого Росією Кримського півострова з річки Дніпро через Північнокримський канал. До цього часу Україна забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді. Північнокримський канал був побудований у 1961–1971 рр. Він починається з Каховського водосховища і доходить до Керчі. Довжина каналу — 402,6 км, а максимальна пропускна здатність — 300 куб. м/сек.

 

2016 р. окупаційний «верховний суд» РФ заборонив діяльність представницького органу кримських татар –
Меджлісу кримськотатарського народу, визнавши його екстремістською організацією
і заборонив діяльність на території окупованого Криму та Російської Федерації.

Ухвалене рішення є порушенням фунда- ментальних норм міжнародного права, включаючи Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенцію Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод, Декларацію ООН про права корінних народів.