15 квітня
1888 р. в м. Санкт-Петербурзі, Російська імперія, народилась
Айше ІСХАКОВА (15.04.1888–не раніше 1931) —
педагог, етнограф, дослідниця культури народів Криму,
діячка тюрко-мусульманського жіночого руху Криму.
1917 р. в Сімферополі відкрила приватну прогімназію для дівчат, ставши її директоркою, а також перший кримськотатарський дитсадок. Була членкинею Мусульманської партії, Тимчасового мусульманського виконкому. Брала участь у діяльності партії «Міллі Фірка». Голова Центрального мусульманського жіночого комітету Криму (1917). У 1920-ті рр. працювала в Центральному музеї Тавриди, в Таврійському товаристві історії, археології та етнографії, писала праці з татарознавства. Організовувала етнографічні експедиції з вивчення типів житла кримських караїмів, болгар, ромів (1927). 15 січня 1931 р. була присутня на останньому засіданні Таврійського товариства історії, археології та етнографії. Подальша доля й дата смерті невідомі.
1920 р. вийшов перший номер кримськотатарського
літературного журналу «Єшиль ада» («Зелений острів»).
Редактором часопису обсягом 60 сторінок був літературний діяч, поет та педагог Абібулла Одабаш. У журналі публікували літературні твори Ш. Бекторе, А. Чергєєва, Б. Чобан-заде. Друкували просвітницькі статті та гумористичні оповідання. «Єшиль ада» продовжив традиції закритої на той час газети «Терджиман». Часопис виходив усього кілька років і був закритий радянською владою.
1990 р. в Сімферополі відбулася прем’єра вистави «Арзы къыз»
відродженого Кримськотатарського музично-драматичного театру
після депортації кримськотатарського народу в 1944 р.
Виставу поставили за п’єсою драматурга Юсуфа Болата, музика композиторів Яя Шерфедінова та Ільяса Бакшиша. Прем’єра вистави «Арзы къыз» стала початком нової доби в розвитку кримськотатарського театру.
1994 р. укладено угоду між Україною та Російською Федерацією
про поетапне врегулювання проблем Чорноморського флоту.
Згідно з умовами договору, сторони, з урахуванням положень попередньо укладених угод, підписаних у Масандрі 3 вересня 1993 р., зафіксували, що Україні залишається 15–20% кораблів і суден Чорноморського флоту. Процес розподілу флоту тривав до 28 травня 1997 р. Цього дня була підписана угода між Україною і РФ про статус та умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України.
2014 р. Верховна Рада України ухвалила закон про окуповані території України.
Закон «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», оголосив території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя тимчасово окупованими внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Встановив особливий правовий режим на цій території, визнав особливості діяльності в умовах цього режиму, дотримання та захисту прав фізичних і юридичних осіб. Ухвалений у другому читанні 15 квітня 2014 р. Набув чинності 27 квітня 2014 р.