13 квітня
1950 р. в м. Ташкенті, УзРСР, народився Рустем ЕМІНОВ — живописець.
Випускник мистецько-графічного відділення Ташкентського політехнічного інституту. Учасник республіканських та всесоюзних виставок. Член Спілки художників СРСР (1988), Національної спілки художників України (2005). У 2007 р. удостоєний звання лауреата премії АР Крим.
Від 2005 р. живе в Сімферополі. Головною темою творчості художника стали події, пов’язані з насильницьким виселенням кримськотатарського народу 18 травня 1944 р. Створив серію образів видатних людей Криму: групові та індивідуальні портрети тюрколога й поета Бекіра Чобан-Заде, публіциста Асана Сабрі Айвазова, триптихи «Діти депортації» тощо. Автор понад 400 полотен. Твори Р.Емінова включені до зібрань Державного музею мистецтв та Дирекції художніх виставок і панорам м. Ташкента (Узбекистан), а також до Кримськотатарського музею мистецтв м. Сімферополя та Будинку-музею ім. І.Гаспринського в м. Бахчисараї.
1909 р. в с. Тувак, Крим, народився Амет УСТАЄВ (13.04.1909–04.07.1990) — художник.
Навчаючись живопису в Бахчисарайському художньо-промисловому технікумі, вивчав народні промисли. Після закінчення навчання поїхав до Казахстану, де кілька років на фабриках килимів опановував килимарство.
1934 р. повернувся до рідного села Тувак у Криму. З 1935 р. жив у м. Сімферополі, працював у Кримському державному драмтеатрі. Найвизначнішим твором художника був портрет кримськотатарського кедая (поета-пісняра) Джангази Шерфетдінова (1939). Творчість художника перервала війна, депортація і важке життя на чужині. Але вже 1954 р. Устаєв створив серію акварельних пейзажів, серед яких «Ранок», «Місто на світанку», «Гранат у піалі» та ін. Вісім творів митця зберігаються в колекції Музею кримськотатарського мистецтва в Сімферополі. Помер у м. Чимкенті, Казахстан.