22 грудня
1923 р. в с. Дерекой, Ялта, Крим, народився
Мустафа КОНСУЛ (22.12.1923-31.07.1993) —
учасник кримськотатарського національного руху та Другої світової війни.
Відразу після закінчення школи був призваний до армії. Брав участь в обороні Севастополя, був тяжко поранений. Свою вислану родину знайшов у м.Самарканді. Долучився до національного руху в 1963–1964 рр., став одним із найактивніших членів Самаркандської ініціативної групи. Його соратницею та однодумицею стала дружина Шефіка. М.Консул готував документи національного руху, завідував збором грошей для потреб руху, розповсюджував серед співвітчизників самвидав — газету «Мірас» («Спадщина»), в якій друкувалися статті з історії, культури, мови та літератури кримських татар.
Улітку 1968 р. підписав Звернення представників кримськотатарського народу до світової громадськості. У 1970-х роках разом з іншими учасниками руху працював над документом національного руху – Касаційною заявою. До Криму повернувся 1989 р. У 1991 р. був обраний делегатом II Курултаю кримськотатарського народу. Помер у Сімферополі.
1953 р. в Узбекистані народився Ділявер СЕТТАРОВ —
актор театру та кіно, співак, письменник, кулінар.
Закінчив Ташкентську державну консерваторію ім. М. Ашрафі. Сім років працював солістом опери. У 1989 р. повернувся до Криму. Від дня заснування актор Кримськотатарського академічного музично-драматичного театру. Заслужений артист України (1993 р.). Виконав понад 60 ролей. Глядачеві знайомий за образами у виставах «Аршин мал алан», «Дубаралы той», «Геджелер хайыр», «Хырсызлангъан келин» та фільмами «Татарський триптих», «Богдан Зіновій Хмельницький» та ін.