3 листопада
1933 р. в с. Отаркой, Крим, народився
Сабрі ІЗІДІНОВ (03.11.1933–21.10.1995) —
професор, доктор фізико-хімічних наук, почесний член академій наук
Угорщини, Швеції, Фінляндії, академік російської академії наук та Кембриджського університету.
Родина С. Ізідінова була вислана до Сибіру. Згодом переселилась до Таджикистану. На факультет східних мов його не прийняли через національність, вступив на хімічний і згодом досягнув у цій галузі чималих успіхів. За кордоном опубліковано понад 300 наукових праць та статей, понад 50 його відкриттів та винаходів знайшли застосування в промисловості. Деякі винаходи, які вчений розробив, працюючи у Всесоюзному електротехнічному інституті, названі його ім'ям. Знав близько 20 мов, зокрема арабську, перську, шумерську. Міг читати клинопис.
Із 1955 р. приєднався до молодіжного національного руху Ташкента. До Криму разом із родиною повернувся 1972 р., але прописатися вдалося лише у 80-ті. 1990 р. переїхав до м. Севастополя, брав участь у роботі II Курултаю. Склав Програму відродження кримськотатарської культури.
Помер у Криму, похований у рідному селі Отаркой. 1996 р. дружина Севіль Ізідінова та Мер’єм Ресульєва організували Фонд імені професора С. Ізідінова у м. Севастополі.
1936 р. в м. Сімферополі, Крим, народився Февзі АЛІЄВ —
музикант, композитор, фольклорист, музикознавець, співак.
1944 р. висланий до Узбекистану. Лауреат міжнародних конкурсів. 1972–1978 рр. працював музичним керівником і диригентом Кримськотатарського державного ансамблю «Хайтарма» в Ташкенті. Від 1978 р. — музичний редактор кримськотатарської редакції Держтелерадіо Узбецької РСР.
1994 р. разом із синами створив ансамбль «Дестан». Будучи основоположником кримськотатарської естрадної та джазової музики, створив оригінальні твори в жанрах танго, твіст, босанова, джаз-вальс, румба, техно, реп, інтермеццо. Заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв Криму, двічі лауреат республіканських премій, лауреат Міжнародної премії ім. Бекіра Чобан-Заде. Зібрав і підготував до видання понад 800 кримськотатарських народних пісень. Автор книги «Йырджы далгъалар» («Хвилі, що співають»), статей «Ески заман къырымтатар макъамлары» («Мелодії кримських татар старих часів»), «Кирим татар музика ве джаз» («Музика кримських татар та джаз») та ін. Однією з фундаментальних праць автора є «Антологія кримської народної музики» (2001). Ця збірка включає музичний фольклор кримських татар, кримських караїмів, кримських циган, кримчаків, кримської діаспори Румунії й Туреччини.