16 листопада
1917 р. відкрито перший Національний кримськотатарський музей у Ханському палаці.
Засновником колекцій та першим директором став учений, етнограф Усеїн Боданінський. До початкової колекції музею увійшли залишки ханського майна, а вже у 20-ті роки створено першу експозицію, яка спочатку нараховувала 2254 експонати (тканини, вишивки, килими, сукні, меблі, посуд, предмети побуту, скло, фарфор, кахлі, фаянс, глина, ювелірні вироби, зброя, нумізматика, живопис, скульптура, рукописні книги).
Із 18 березня 1922 р. музей отримав офіційну назву Державний палац та Музей тюрко-татарської культури й утворив філії. З початку 1930-х рр. роботу музею було припинено, а експонати розграбовані. Більшість із них — у музеях Росії. Сьогодні Бахчисарайський ханський палац входить до списку відомих музеїв світу, це єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури, пам'ятка історії та культури загальносвітового значення.
1939 р. в с. Капсихор, Крим, народився Рефат ГОДЖЕНОВ —
педагог, учасник національного руху.
У травні 1944 р. висланий до Узбекистану. У студентські роки приєднався до національного руху кримських татар. Активність молоді привернула увагу органів державної безпеки, і в серпні 1962 р. відбувся судовий процес у справі Союзу кримськотатарської молоді. Суд визнав підсудних винними в антирадянській пропаганді. За керівництво антирадянською організацією Р.Годженова було виключено з КПРС. У 1988–1990 рр. разом із однодумцями взяв активну участь у московських акціях протесту.
1995 р. повернувся до Криму та оселився в рідному селі Капсихор. 2002 р. разом з іншими активістами заснував громадську організацію Кримськотатарський культурно-етнографічний центр «Капсихор-Ай-Серез».