Через обшуки кримським татарам нагадують про Депортацію

КИЇВ (QHA) -
Меджліс кримськотатарського народу спільно з Міністерством інформаційної політики презентував комунікаційну кампанію «Ми всі — кримські татари» до Дня пам'яті жертв Депортації кримськотатарське народу 18 травня 1944 року.
В ході запланованої комунікаційної кампанії в усіх українських містах розмістять білборди, на телеканалах транслюватиметься відеоролик про Депортацію, а в посольствах України будуть проведені фотовиставки. Крім цього, відеоролик і фотовиставку можна буде подивитися у відкритому доступі на сайті МІП.
Кампанія складатиметься з декількох частин. Кампанія з установки тематичних білбордів пройде під назвою «Я прожив геноцид».
— Це 10 фотографій реальних свідків Депортації — бабусі, дідусі, які зараз живуть у Криму. Це п'ять жіночих і п'ять чоловічих облич. Кримські татари, різні за своєю зовнішністю, що представляють різні регіони Криму — від Південного узбережжя до степової частині півострова. Імена свідків Депортації, яких знімали в Криму для відеоролика, ми не розголошуємо, оскільки вони можуть бути піддані обшукам і переслідуванням. Також ми хотіли показати, як виглядають ті люди, які пережили злочин комуністичної влади проти народу, — розповіла перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джеппар.
Для п'яти відеороликів свідчення кримських татар, що пережили Депортацію, в анексованому Росією Криму допомагали збирати місцеві жителі.
Спікери звернулися до всіх українців, яким небайдужа доля кримських татар, підтримати кампанію «Ми всі — кримські татари» 18 травня. Адже чим більше людей буде до неї залучено, тим більше українців знатиме про трагедію, що сталася 1944 року.
— 18 травня — дата, яка розпеченим залізом проходить через серце кожного кримського татарина, оскільки ця трагедія торкнулася кожної родини. Біда полягає в тому, що все повторюється зараз, — сказала під час презентації кампанії член Меджлісу кримськотатарського народу, головний редактор інформагентства QHA Гаяна Юксель. — Ця комунікаційна кампанія — це частина нашої стратегії щодо повернення Криму. Адже потрібно розуміти, що саме кримські татари — це ключ до повернення Україні окупованого півострова.
Вона зазначила, що крім кампанії, розпочатої Меджлісом і Міністерством інформполітики, по всій Україні, зокрема у Львові, Києві, Генічеську, пройдуть мітинги, акції та флешмоби. Також цього дня проведуть акції підтримки кримських татар за кордоном — в Туреччині, Канаді, Америці та інших країнах.
— Коли сьогодні о 5-й годині ранку вриваються в наші будинки, генетична пам'ять кричить про те, що нас будуть депортувати. Це обурює кожного кримського татарина, який піддається обшукам. І ці обшуки — не для того, щоб щось знайти, а щоб відновити цей жах у пам'яті кожного кримського татарина, — сказала Еміне Джеппар.
Всі акції з цієї кампанії ще узгоджуються, і остаточний варіант запланованих заходів на 18 травня незабаром буде затверджений.
Представники кримськотатарського народу звернулися до українців з проханням пом'янути разом з усім кримськотатарським народом в цей трагічний день всіх загиблих під час Депортації 1944 хвилиною мовчання.
У Києві пом'янути жертв Депортації кримськотатарське народу можна буде 18 травня о 19:00 на Майдані Незалежності, де відбудеться жалобний мітинг та акція «Запали вогник в своєму серці».