Крим під Російською окупацією 3775 день
Вся Україна у вогні 850 день
  Білл Клінтон шкодує що переконував Україну відмовитись від ядерної зброї в 1994 році.

Білл Клінтон шкодує що переконував Україну відмовитись від ядерної зброї в 1994 році.

06.04.2023 19:35

Колишній президент Сполучених Штатів Америки Білл Клінтон в інтерв'ю ірландському каналу RTÉ зізнався, що шкодує про те, що переконував Україну відмовитись від ядерної зброї в 1994 році.

Він припустив, що Росія не вторглася б в Україну, якби Київ досі мав засоби ядерного стримування.

«Я відчуваю особисту відповідальність, адже я змусив їх погодитися відмовитись від ядерної зброї. І ніхто не вірить, що Росія зважилася б на вторгнення, якби в України все ще була їхня ядерна зброя», — сказав він.

У січні 1994 року Клінтон підписав тристоронню угоду з тодішніми президентами Росії та України про ліквідацію арсеналу стратегічної ядерної зброї, який залишився на українській землі після розпаду Радянського Союзу. Сполучені Штати також були стороною укладеного пізніше того року Будапештського меморандуму, який, зокрема, включав зобов’язання Росії поважати територіальну цілісність України.

Ці зобов’язання були порушені в 2014 році, коли Росія вторглася та анексувала Крим та коли минулого року розпочала широкомасштабну війну проти України.

«Я знав, що президент Путін не підтримує ідею президента Єльцина про те, щоб ніколи не втручатися в територіальні кордони України і укласти угоду, за якої Україна відмовиться від ядерної зброї», — розповів Клінтон.

Він додав, що офіційний Київ побоювався відмовлятися від ядерної зброї, оскільки був впевнений, що вона — єдине, що захищає країну від зазіхань сусідки.

«Коли йому стало вигідно, президент Путін порушив угоду і забрав Крим. І це страшно, тому що Україна — дуже важлива країна», — сказав 42-й президент США.

Клінтон також висловив переконання у тому, що підтримка України Заходом має залишатися непохитною.

«Я вважаю, що те, що зробив пан Путін є дуже неправильним, і я вважаю, що Європа та Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати Україну», — наголосив він.

 

https://www.rte.ie/news/primetime/2023/0404/1374162-clinton-ukraine/