Архієписком Кримський Климент: Я звертаюсь до всього світу - захистіть нас, не покидайте нас!

Сьогодні в Сімферополі біля пам'ятника Тарасу Шевченку пройшла акція за мир та єдність України на яку вийшли сотні кримчан. Про це повідомляє радіо "КримРеалії".
На акції був присутній Архієпископ Климент, якого нещодавно окупаційна влада затримала за вигаданими звинуваченнями.
"Я звертаюсь до всього світу - захистіть нас, не покидайте нас! Чи ви хочете нового Гітлера в Європі?" - заявив архієпископ Климент.
Як пояснила одна кримчанка - Оксана, на мітинг хотілоб прийти більше людей, але люди бояться, бо в Криму «уже не діють жодні закони, багато нападів, провокацій, приїжджі козаки і місцеві радикали ведуть себе нахабно і брутально». Але все ж люди прийшли. «Ми все ж вчергове хочемо показати, що тут велика кількість адекватних людей. Україно, будь ласка, підтримуй нас, не кидай нас – це дуже важливо!», – зазначила Оксана.
Учасники акції «За мир та єдність України» тримали в руках українські і кримськотатарські прапори, а також білі повітряні кульки, які потім випустили в небо. Туди ж злетіли інші символи миру – голуби. Під час заходу його учасники молилися і співали українських пісень.
Українці Криму залишилися найбільш незахищеними – Щекун
Як повідомив голова Всекримської української ради Андрій Щекун, люди прийшли на акцію, щоб висловити свій протест проти вторгнення на півострів російських військ і проти незаконно призначеного референдуму. За його словами, кримчани в умовах російської окупації і беззаконня відчувають себе незахищеними і потребують підтримки.
Андрій Щекун закликав українську владу, міжнародні організації і світову спільноту «вжити заходів для захисту українського і кримськотатарського населення півострова, громадян України інших національностей в окупованому Криму, де владу узурпують російські маріонетки».
Андрій Щекун відзначає, що кримські українці в умовах російської анексії залишилися найбільш незахищеною частиною кримського населення. Втім, він відзначив, що ОБСЄ вустами Астрід Торс вперше за останні два десятиліття побічно визнала дискримінаційний стан української меншини в Криму.