Новини
Головна > Ю. Луценко: доказів причетності Гордєєва до вбивства Гандзюк немає

Ю. Луценко: доказів причетності Гордєєва до вбивства Гандзюк немає

11.02.2019 17:35

Генеральний прокурор України Юрій Луценко, сьогодні під час свого брифінгу по справі вбивства Катерини Гандзюк заявив, що слідство немає жодних доказів причетності голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва до вбивства Гандзюк. 

"Як керівник групи прокурорів можу заявити, що на сьогоднішній день мені не відомо жодного повідомлення про причетність Гордєєва до злочину щодо Гандзюк. Ні одного факту, показу слідству не надано", - сказав Луценко.

   За словами генпрокурора, він планує зустрітися з батьком активістки Віктором Гандзюком у найближчі дні.

"Для того, щоб довести до нього відому мені інформацію, яку я не можу розголосити, і спробувати отримати від нього додаткові покази", - пояснив генпрокурор.

   Луценко також заявив, що наразі у слідства немає жодних доказів причетності до вбивства активістки інших посадових осіб, окрім тих, кому уже оголосили підозри. Він також додав, що не потрібно політизувати процес розслідування справи. 

  Водночас слідство перевіряє на причетність до злочину заступника Гордєєва Євгена Рищука, якого, за словами Юрія Луценка, сьогодні допитували в СБУ. Сьогодні Андрій Гордєєв, підписав заяву Євгена Рищука, депутата БПП "Солідарність", про тимчасове відсторонення від роботи, очільник області переконаний у його непричетності до справи.

"Погодив Євгену Рищуку його заяву про ТИМЧАСОВЕ відсторонення на час розслідування справи щодо вбивства Катерини Гандзюк! Впевнений, Євгену Миколайовичу нічого приховувати і він налаштований на максимальне сприяння і відкритість під час слідства!" - написав Андрій Гордєєв.

 

   Таку ж позицію висловила і дружина губернатора Марина Чернишова, яка є лідером фрації БПП "Солідарність" в обласній раді, членом якої є Євген Рищук. 

"Враховуючи вище скажу, як голова фракцї БПП в облраді: Євген Рищук депутат від ПП БПП в Херсонській обл раді, він ним і залишиться до кінця каденції ради, навіть якщо йому потрібно буде 100 разів доказувати свою правоту! А регіоналам-крикунам, сепарським угрупуванням та тім які видають себе за українців працюючи на Росію, скажу: Вам не бути в Україні, не бути при владі, бо справжні українці не дадуть, помруть, але не допустять і не буде Вам спокою на нашій священній землі, скільки Ви б не розхитували, дискредитували та не провокували всіх нас!" - заявила Марина Чернишова.

Сам же Євген Рищук оголосив про акцію #Хто_замовив_Черний_PR_Рищука?, оскільки відкидає свою причетність до справи та підпалів лісів у Херсонській області. 

  Юрій Луценко наголосив, що політичні переконання не мають до справи жодного стосунку і підозри висунуті особам не з політичних мотивів, оскільки вбивство не має політики. 

   Нагадаємо, що Генеральною прокуратурою України 11 лютого 2019 року голові Херсонської обласної ради повідомлено про підозру в організації вбивства, вчиненого з корисливих мотивів, на замовлення, з особливою жорстокістю, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, п.п. 4, 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України, голові обласної ради Владиславу Мангеру, якому завтра у суді мають обрати запобіжний захід тримання. Також завтра, Владислава Мангера мають допитати в СБУ, якщо він не з'явиться на допит самостійно, то це буде організовано через суд.

Нагадаємо, Генеральний прокурор Юрій Луценко взяв під особистий контроль розслідування кримінального провадження за фактом нападу 31.07.2018 року на в.о. керуючої справами Херсонської міської ради Катерини Гандзюк.

Кримінальне провадження за фактом нападу було перекваліфіковано на ч. 2 ст. 15, п. 4 ч. 2 ст. 115 КК України – замах на умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю. Під час розслідування вказаного провадження було проведено майже 400 допитів, понад 20 експертиз, перевірки на детекторі брехні та інші процесуальні дії.

Також нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.