Новини
Головна > США ввели в силу другий пакет санкцій проти Росії через справу Скрипаля

США ввели в силу другий пакет санкцій проти Росії через справу Скрипаля

26.08.2019 22:56

Другий пакет санкцій США щодо Росії через справу Скрипаль вступив в силу 26 серпня. Документ управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США був розміщений 

на сайті Федерального реєстру США. Президент США Дональд Трамп підписав документ на початку серпня. Про це повідомляє currenttime.tv.

У повідомленні про нові санкції сказано, що:

  • США вимагають від міжнародних фінансових організацій не надавати Росії будь-які міжнародні позики або фінансову або технічну допомогу,
  • уряд Сполучених Штатів забороняє будь-якому банку США видавати будь-які позики або надавати будь-які кредити уряду Росії - за винятком позик або кредитів, призначених для покупки продуктів харчування або інших сільськогосподарських товарів або продуктів.

Пункт 2 також забороняє американським банкам і приватним інвесторам купувати на первинному ринку російські державні облігації з номіналом в рублях. Але тільки випущені після введення цих санкцій, на облігації попередніх випусків ці обмеження не поширюються.

 

   Перші санкції через "справи Скрипаль" влади США ввели відносно Росії 22 серпня 2018 року, тобто рік тому. Вони були пов'язані з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії хімічною речовиною "Новачок" на території Великобританії, в результаті чого також загинула громадянка Великобританії Дон Стерджесс. Цей інцидент був кваліфікований владою США і Великобританії як застосування біологічної та хімічної зброї на території іншої держави.

   У першому пакеті під санкції потрапляли поставка з Росії продукції подвійного призначення і експорт товарів і технологій, пов'язаних зі сферою національної безпеки США, космічної індустрією, а також поставки електроніки, компонентів і технологій для нафтогазової галузі.

   Також обговорювалися ідеї заборонити американським аеропортам працювати з російськими авіаперевізниками і "відключити" російські банки від міжнародних платіжних систем. Але вони так і не були реалізовані.