Крим під Російською окупацією 3511 день
Вся Україна у вогні 586 день
  ККСЦ Куреш Вшанування пам'яті Амет-хан Султана

Вшанування пам'яті Амет-хан Султана

  Представники громади кримських татар Херсона, зібрались 25 жовтня 2018 року на Меморіальному комплексі "Алея Слави", для того аби вшанувати пам'ять Амет-хан Султана - національного кримськотатарського героя. Амет-Ха́н Султа́н - радянський льотчик-ас, учасник Другої світової війни, двічі Герой Радянського Союзу. Народився він 25 жовтня 1920 року в селищі Алупка. Батько Амет-Хана — Султана — лакець за національністю, мати Насіба — кримська татарка, однак Амет-Хан завжди вважав себе кримським татарином. Він був єдиний радянським льотчиком, який випробував понад 50 типів літальних апаратів: ним випробувано в повітрі 107 одиниць техніки. 

25 жовтня 1970 року у день свого 50-річчя, за три місяці до смерті, Амет-хан Султан сказав своїм друзям, що прийшли його привітати: «Коли старий орел передчуває наближення смерті, він з останніх сил рветься вгору, піднімається якнайвище. А потім складає крила і летить каменем на землю. Тому гірські орли вмирають в небі — на землю вони падають вже мертві…»

Загинув Амет-Хан Султан 1 лютого 1971 року при виконанні випробувального польоту на літаючій лабораторії, при випробуванні нового потужного реактивного двигуна.  Похований він у Москві на Новодівичому кладовищі.