Новини
Головна > Визначено переможців творчого конкурсу "Історичні паралелі"

Визначено переможців творчого конкурсу "Історичні паралелі"

15.12.2019 19:17

  Сьогодні, 15 грудня, конкурсна комісія визначила переможців у конкурсі на кращі  учнівські твори, присвячені історії національно-визвольної боротьби українського та кримськотатарського народу за державний суверенітет і територіальну цілісність України з тоталітарним режимом СРСР та відлуння історичних паралелей до сьогодення», скорочено - «Історичні паралелі». Про це повідомляє радіо "Куреш". 

   Подробиці у відеоматеріалі:

 

 

Церемонія нагородження переможців конкурсу відбудеться 20 грудня о 13:00 в КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара". По завершенню церемонії нагородження відбудеться безкоштовний показ прем'єрного документального фільму "Соловей співає. Доки голос має".

Тизер фільму

 

   Про фільм: Автори стрічки аналізують мовну ситуацію не в звичайній, поширеній формі протистояння політичних сил, а досліджують значно глибші причини і наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови. Творці фільму намагаються знайти відповідь на запитання: "чому спілкуватися в Україні ХХІ століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгнення та спротив?". Вони занурюються вглиб історії, досліджують та руйнують міфи, які століттями насаджувалися як єдина істина щодо меж, сфер, носіїв української мови.