Новини
Головна > Відновлення залізничного сполучення з Кримом – петиція на сайті президента України

Відновлення залізничного сполучення з Кримом – петиція на сайті президента України

03.08.2019 22:18

   На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України зареєстрована петиція за відновлення залізничного сполучення з АР Крим, яка на сьогоднішній день є окупованою територією. Автор петиції - Ростислав Кохно, опублікував її 25 липня цього року. Повна назва документа звучить так: "Пустити потяги до АР Крим до початку руху потягів через Кримський міст у грудні 2019!!! ".

  Автор називає себе "переселенцем", та звертається до Володимира Зеленського, за якого віддав свій голос на президентських виборах,  "одним указом скасувати заборону і пустити потяги до початку налагодження залізничного сполучення через Кримський міст".

"...Володимире Олександровичу, особисто я віддав свій голос на президентських виборах за Вас, тому що я вірю, що Ви зможете змінити цю країну, нарешті об'єднати всі протиборчі табори. Кожен раз, коли серед наших можновладців заходить розмова про статус Криму, всі в один голос твердять, що вони його обов'язково повернуть, треба тільки почекати ще трошки: міжнародні санкції, осуд світової спільноти і, і, і... Треба вже подивитися правді в очі і прийняти, що повернення Криму йде не через ефективний спосіб... " – звертається Ростислав Кохно до Володимира Зеленського

  Чому саме автор петиції вважає за необхідне пустити потяги на окуповану територію до запуску потягів з Росії до окупованого Криму через Керченський міст, не пояснює, але пояснює сам факт необхідності такого рішення. На його переконання це завадить нелегальним перевезенням через адмінмежу з тимчасово окупованою АР Крим та допоможе громадянам скоріше перетинати тимчасову межу з окупованим півостровом. Він наголошує, що пасажирський потік з АР Крим "дуже великий", однак згідно офіційної інформації Міністерства тимчасово окупованих територій у 2017 році адміністративну межу з окупованим Кримом перетнули 2 513,3 тис. осіб., у 2018 році, ця цифра скоротилася більш ніж у двіччі. Щороку відвідуваність АР Крим громадянами України стабільно зменшується.

  На сьогоднішній день відновідну петицію підписало 1155 громадян, із необхідних 25 000 підписів. У разі набрання петицією 25 тисяч голосів Президент України Володимир Зеленський матиме розглянути відповідну пропозицію. На сьогоднішній день жодних коментарів від Президента ще не з’явилося.

Скрін петиції за відновлення залізничного сполучення з Кримом

 

   Автор петиції – Ростислав Кохно, дійсно є тимчасово переміщеною особою із Севастополя, де навчався у  гімназії і після окупації Криму, по квотам для ВПО, вступив до Київського національного торговельно-економічного університету на факультет Міжнародної торгівлі та права. Чи не результатом навчання стала така петиція? Варто зазначити, що залізничне сполучення з АР Крим було скасовано наприкінці 2014 року і стало одним із ефективних тисків України на Росію, на рівні із енергетичною та торгівельною блокадами.

На фото – Ростислав Кохно – автор петиції за відновлення залізничного сполучення з Кримом

На таку "ідею" вже відреагувало окупаційне керівництво Криму, так званий "заступник голови парламенту Криму Єфім Фікс, який коментуючи текст петиції, назвав це   "позитивною ідеєю"

 

Скрін коментаря так званого "заступника голови парламенту Криму Єфіма Фікса

   Депутат Російської Думи Михайло Шеремет повідомив, що припинення руху поїздів в Крим було необдуманою помилкою київської влади, і висловив надію, що новий президент країни Володимир Зеленський "нарешті повернеться обличчям до народу і виконає передвиборчі обіцянки, які він давав, і будуть відновлені дружні відносини з Росією". Заголовки російських пропагандистських ЗМІ замайоріли заголовками про "благання українського народу відновити залізничне сполучення з Кримом".

    Така петиція вже стала інструментом інформаційної війни РФ проти України. Власне, після даної петиції, 29 липня, на сайті президента, з’явилась ще одна петиція: "Припинити блокаду АР Крим та відновити транспортне сполучення між Україною і АР, це українська територія! ".  Нині, такий інформаційний привід грає лише на користь окупаційній владі Росії в Криму, яка нібито "готова до діалогу з Києвом", при чому, вдаючись до побідного рівня провокацій із використанням тимчасово переміщених осіб.

  У часи політичних змін в державі, перед громадянами та її "слугами", невідмінно постане питання Криму, а саме,перегляду його статусу, і яким буде рішення цих питань, залежатими вже не від суспільства, а від тих, хто обраний цим суспільством.

Рустам Авдєєв, радіо "Куреш"