Новини
Головна > Від сьогодні Росія вже не стратегічний партнер Євросоюзу

Від сьогодні Росія вже не стратегічний партнер Євросоюзу

12.03.2019 17:50

   Європарламент прийняв резолюцію про відносини між ЄС і Росією. За неї у вівторок, 12 березня, на пленарному засіданні в Страсбурзі проголосували 402 євродепутата. Проти висловилися 163 парламентарі, ще 89 утрималися. Текст резолюції був складений на підставі доповіді, підготовленої латвійським євродепутатом Сандрою Калнієте. Про це повідомляє DW.

   Згідно з резолюцією, Росія більш не може вважатися стратегічним партнером Євросоюзу. Головна причина цього - порушення Москвою міжнародного права і демократичних принципів, зокрема, "окупація і анексія Криму, регіону України", "прямий і опосередкований" участь в збройних конфліктах в східній частині України, а також те, що Росія продовжує порушувати територіальну цілісність Грузії і Молдавії.

  Виходячи з цього, Європарламент вважає, що "ЄС не може розглядати поступове повернення до звичайного стану справ, поки Росія не імплементує в повній мірі мінські угоди і не відновить територіальну цілісність України".

  Засудили євродепутати Росію і за дії на території ЄС, наприклад, причетність до отруєння Сергія Скрипаля в Солсбері, кампанії по дезінформації та кібератаки, зв'язку уряду РФ з крайніми правими і популістськими силами в ЄС.

   У той же час Європарламент бачить і позитивні приклади співпраці, такі як "Північний вимір", що об'єднує ЄС, Росію, Норвегію та Ісландію, і Рада Баренцева / Евроарктичного регіону. Така співпраця Європарламент хоче зміцнювати. "ЄС залишається відкритим до посилення відносин і до діалогу", - йдеться в резолюції.

   Що стосується газопроводу "Північний потік-2", то в резолюції підкреслюється, що він збільшить залежність Євросоюзу від поставок газу з Росії. "Північний потік-2" також "загрожує внутрішнього ринку ЄС і не відповідає енергетичній політиці ЄС і його стратегічним інтересам, тому його (проект споруди газопроводу. - Ред.) Слід зупинити", впевнені євродепутати.

   Приділили євродепутати увагу і порушенню прав людини в Росії. У резолюції "жалкують" про надмірне обмеження свободи слова і свободи зібрань в РФ, а також з приводу переслідувань і утисків правозахисників та активістів. У цьому контексті євродепутати закликали звільнити правозахисників і всіх громадян, затриманих за мирне вираження своєї думки або участь в мітингах. Окремо вони згадали главу чеченського "Меморіалу" Оюба Тітієва.

   Крім того, Європарламент "стурбований повідомленнями про необґрунтовані затримання та тортури чоловіків, яких вважають геями в Чечні, а також засуджує заяви уряду Чечні, що заперечують існування гомосексуалів у Чечні".

   Виходячи з цього, в резолюції наголошується на необхідності підтримки російського громадянського суспільства, наприклад, шляхом надання довгострокових віз для правозахисників і членів їх сімей, а також збільшення фінансування тренінгів для журналістів.