Новини
Головна > В Україні почнуть фінансово підтримувати родини політичних в'язнів Кремля

В Україні почнуть фінансово підтримувати родини політичних в'язнів Кремля

27.07.2018 13:16

    26 липня 2018 року уряд прийняв постанову, про підтримку родин політв‘язнів Кремля. Прем’єр - міністр України Володимир Гройсман заявив, що вони будуть отримувати виплати на правовий захист, адвокатів і білети на побачення- до 100 тис.грн. на рік. Постанова прийнята на п’ятий рік окупації Криму та війни з РФ в Україні. Постанова знаходилась на розгляді 7 місяців. Про це повідомляється на сайті Кабінету Міністрів України.

    «Російська агресія триває. Українська земля сьогодні поневолена. Люди в окупації. Треба пам’ятати про кожного, хто потерпає від обмеження прав.  Ми ухвалюємо рішення про підтримку родин політичних в’язнів і виділяємо по 100 тис. грн» - повідомив Володимир Гройсман

    Чи великою є ця сума допомоги? Приміром авіаквиток до Ростова-на-Дону коштує від 4 до 6 тисяч гривень, цього вистачить одному представнику із родини політичного в’язня на 10 перельотів туди і назад. Аби дістатись родині Олега Сєнцова до колонії у Лабитнангі, із пересадками, необхідно витратити 24 тисячі гривень на один візит із однієї людини, цієї суми відповідно вистачить на 4 візити. Послуги адвокатів теж коштують не дешево. Тож чи вистачить цієї суми грошової допомоги на підтримку родин в’язнів сумління?

    «Для мене це дуже важливо, я доклала багато зусиль для вирішення цього питання. Разом з колегами ми добивалася, аби в бюджет -2018 було закладено відповідні кошти ( більше 90 мільйонів), аби в СінТОТ було створено відповідний відділ допомоги родинам, який, сподіваюся, добре запрацює, потім неодноразово зверталася до уряду з вимогою вирішити питання правової підтримки політв‘язнів, підтримки їх родин. Це неприпустимо, коли батьки по світу збирають гроші на поїздку на побачене в Сибір, коли родинам немає за що сплатити адвокатів.» - повідомляє перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

   Ірина Геращенко наголошує, що добитися прийняття постанови вдалося завдяки співпраці з Рефатом Чубаровим, Іриною Луценко, Марією Іоновою, Іриною Фріз та Людмилою Денисовою.

    «Я вітаю рішення уряду, й дякую , що нарешті дійшли руки і до політв‘язнів. Разом з тим не розумію, чому на прийняття постанови потребувало 7! місяців, й тільки після наших публічних звернень і запитів, справа зрушилася з місця. Для родин українців і кримських татар, незаконно засуджених в РФ, це надважливо.» - додала Ірина Геращенко

   Тож чи вистачить цих коштів родинам політичних в’язнів і чи звільнить їх від пошуку коштів на побачення із незаконнозасудженими та надання їм фахової правової допомоги, покаже час.

   Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко заснував державну стипендію для підтримки заручників, які утримуються в російському полоні. Стипендія носитиме ім’я українського дисидента та політичного діяча Левка Лук’яненка.