Новини
Головна > В окупованому Криму українців силою змушують служити у ворожій армії

В окупованому Криму українців силою змушують служити у ворожій армії

18.11.2018 15:36

Окупаційна влада заохочує юних кримчан йти в ряди російської армії. За чотири роки військо Російської Федерації поповнило близько 12 тисяч українців з Криму, хоча це суперечить міжнародному гуманітарному праву. Зокрема, дві з половиною тисячі хлопців потрапили в пастку осіннього російського призову, який стартував в жовтні і триватиме до кінця 2018 року. Про це повідомляє "Кримська правозахисна група".

Російські ЗМІ з гордістю повідомляють кримчанам про новий сезон призову в російську армію. Правда, не згадують про те, що кампанія - незаконна.

«Це грубе порушення міжнародного гуманітарного права, тому що женевська конвенція 1949 року забороняє закликати жителів окупованих територій в армію окупаційної держави», - пояснила експерт Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова в коментарі 24 каналу. 

Тим часом щорічно кількість призовників зростає: якщо в 2015 їх було менше 500, то зараз майже три тисячі. І, як не дивно, за останні чотири роки окупації ентузіазм йти в армію у юних кримчан тільки збільшується. А все тому, що їх заохочують з дитинства, в школах, університетах, створюють спеціальні юнацькі табори, де навчають поводитися зі зброєю. А на тих, кого не переконали - тиснуть криміналом. «Всього 40 справ уже відкрито, в 33 вже винесені вироки», - зазначила Сєдова.

Зразок повістки, яка вручається українцям в Криму

Ухилитися від армії окупанта можна, кажуть правозахисники: не ставати на військовий облік, не отримувати російський паспорт, хоча до цього теж примушують, їхати в Україну вчитися, працювати.

«Примус служити в армії окупанта - військовий злочин», - відзначають в Кримській правозахисній групі. Там вже зібрали і передали до Міжнародного кримінального суду кілька сотень доказів. Сподіваються, що світова Феміда відкриє провадження якомога швидше. Що, в свою чергу, повинно прискорити деокупацію півострова.