Новини
Головна > В Криму звільнили з полону політичного в'язня Кремля Олександра Стешенко

В Криму звільнили з полону політичного в'язня Кремля Олександра Стешенко

06.08.2019 22:48

   Українського політичного в'язня Кремля Олександра Стешенка, незаконно затриманого в окупованому Криму в 2018 році, достроково звільнили від відбування покарання, встановленого окупаційним судом. Про це повідомив постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич. 

   Антон Кориневич повідомив, що до Олександра Стешенка, російська влада застосувала до українця умовно-дострокове звільнення. 

"Зустрівся зі звільненим українським політв‘язнем Олександром Стешенком. Поспілкувалися про неправомірні дії окупаційних органів в Криму. Сподіваюся, що правоохоронні органи автономії, а також органи міжнародного правосуддя нададуть належну оцінку порушенням прав людини та воєнним злочинам, вчиненим представниками окупаційної влади в Криму." - повідомив Кориневич

Повідомляється, що на цей час Олександр Стешенко вже знаходиться вдома, у Харкові. 

Зустріч Антона Кориневича з Олександром Стешенко

   Стешенко був затриманий силовиками з прикордонної ФСБ 11 квітня на КПП "Джанкой", коли прямував в гості до знайомої. 21 травня ФСБ оголосила про кримінальну справу проти нього. Як стверджувалося, Стешенко входив в екстремістську групу, яку за вказівкою голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова і за підтримки СБУ організував Ерол Велієв - помічник депутата Верховної ради Мустафи Джемілєва, національного лідера кримських татар. Крім Велиева і Стешенко, заявляла спецслужба, в групу входив Олександр Третьяков. Стешенко і Третьякова ФСБ називала "колишніми спортсменами-боксерами".  За версією слідства, підконтрольного Москві, група мала намір здійснити ряд злочинів "з метою залякування проросійськи налаштованих кримських татар і нагнітання міжнаціональної напруженості на території Республіки Крим". За кожну проведену акцію членам групи нібито обіцяли по 500 доларів. Однією з акцій, як стверджувалося, і став підпал будинку Аблаєва, нібито скоєний в січні. При цьому до повідомлення ФСБ ніякої інформації про атаку на житло муфтія-коллаборанта в ЗМІ не з'являлося. Стешенка визнали винним по 2 статті 167 російського КК (умисне пошкодження майна шляхом підпалу).

радіо "Куреш"