Новини
Головна > В. Балух у важкому стані - Л. Денисова звернулась до Комітету Червоного Хреста

В. Балух у важкому стані - Л. Денисова звернулась до Комітету Червоного Хреста

26.09.2018 11:20

Уповноважений Верховної Ради України отримала інформацію, що стан Володимира Балуха надзвичайно тяжкий. Після фізичного насильства адміністрацією пенітенціарної установи (так званого «ФКУ СИЗО №1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополь») він отримав численні побої печінки, спини та голови. Це значно погіршило його стан здоров’я. Про це повідомляється на офіційному сайті українськго омбудсмена.

  Людмила Денісова звернулася до Віце-президента Міжнародного Комітету Червоного Хреста Жиля Карбоньєра терміново сприяти візиту лікарів до Володимира.

Окрім цього, Уповноважений зазначила, що звернення до Омбудсмена в РФ Тетяни Москалькової до цих пір не стали результатними: Володимиру Балуху так і не надали медичної допомоги. Уповноважений РФ не відреагувала і на пропозицію Людмили Денісової щодо синхронних відвідин Кирила Вишинського, який утримається в СІЗО на Херсонщині та Володимира Балуха.

Українському політв’язню зараз життєво необхідна кваліфікована медична допомога. Уповноважений сподівається, що найближчим часом Міжнародний Комітет Червоного Хреста надішле до нього незалежних медичних працівників.


Володимир Балух - український фермер і активіст. Свого часу він балотувався до Верховної ради Криму від Конгресу українських націоналістів.

У 2014 році - після анексії Криму - Балух відмовився від автоматичного переходу в російське громадянство, а на даху свого будинку тримав піднятим український прапор.

Проукраїнські активісти вважають, що саме ці факти стали причиною його ув'язнення Росією.

У грудні 2016 року під час несанкціонованого обшуку у будинку Володимира Балуха російські правоохоронці "знайшли" 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Згодом кримський суд визнав його винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до трьох з половиною років позбавлення волі.

На початку липня 2018 року Балуха засудили до ще одного терміну - через заяви начальника ізолятора в селищі Роздольне, який стверджував, що українець його побив. Загалом українцю дали п'ять років колонії загального режиму.

14 березня цього року Володимир Балух оголосив голодування - "як прояв свого особистого презирства до окупаційного режиму".

Голодування триває вже 192 дні.