Новини
Головна > Українські гастролери руських "Бархатных сезонов"

Українські гастролери руських "Бархатных сезонов"

23.10.2019 16:15

Фото: www.dmsh-bogatikova.crm.muzkult.ru ​

Рустам Авдєєв, радіо “Куреш” для Центру журналістських розслідувань

Розслідування про агентів “русского мира” у Херсоні не хоче “відпускати” - знаходяться все нові факти, що роблять картину панування у системі освіти Півдня російських проектів і грошей одночасно і більш повнішою, і  сумнішою. Багаторічні грантери фонду “Русский мир” та Россотрудничества із Києва та Херсона не тільки продовжують реалізовувати його проекти, а й беруть участь у заходах в окупованому Криму. 

 13 вересня 2019 року у курортному місті Саки в окупованому РФ Криму відбувся  ювілейний Х Міжнародний конкурс-фестиваль російської класичної музики та співу для викладачів дитячих музичних шкіл і дитячих шкіл мистецтв «Бархатный сезон». Традиційно цей фестиваль фінансує фонд “Русский мир”, утворений МЗС та міністерством освіти Російської Федерації. 

Цього року у фестивалі взяли участь майже 100 учасників з Росії, Білорусі, Молдови та України.  Одним із постійних організаторів фестивалю є Всеукраїнська громадська організація «Русская школа», зареєстрована у Києві і очолювана Олександром Кондряковим. Ця організація також фінансується фондом «Русский мир», про що Центр журналістських розслідувань детально розповідав у розслідуванні “Хто і як просуває “русский мир” в Херсоні. 

Олександр Кондряков, голова правління Всеукраїнської ГО «Русская школа» /Скрін із відео телеканалу "Слово города"

Крім Всеукраїнської ГОшки  участь в організації фестивалю бере окупаційна адміністрація міста - “відділ культури, молоді та спорту адміністрації міста Саки”, Студентське об’єднання «Сорок пятая паралель» та дитяча музична школа ім. Юрія Богатікова.

На фестивалі були присутні і представники окупаційної влади Криму - Михайло Афанасьєв, т.в.о. “голови” міста Саки та Сєдат Аєдінов, заступник “голови адміністрації “ міста. 

Скрін із відео телеканалу "Слово города"

Про старт фестивалю повідомляє і прес-служба так званої адміністрації м. Саки на своєму сайті, та запрошує сакчан і гостей міста на фестиваль. 

Скрін із сайту Сакської адміністрації/Фото: www.saki.rk.gov.ru

 

  Традиційно у цьому фестивалі у Криму брали участь  і педагоги та учні музичних шкіл Херсону. Окупація Криму Росією нічого не змінила: цього року фестиваль відвідав Ігор Полєвіков, директор Херсонської дитячої музичної школи №3, Наталія Лелеко, народна артистка України, професор кафедри вокалу Херсонського державного університету та її донька - Анна Коробова, журналістка "Бюро новин" філії ПАТ НСТУ "Регіональна дирекція UA:ХЕРСОН". Наталя Лелеко щороку бере участь у кримському фестивалі як член журі та нагороджує переможців фестивалю.  

На фото: член журі, викладач ХДУ  Наталія Лелеко вручає нагороду, її фільмує донька - Анна Коробова, журналістка "Бюро новин" ПАТ НСТУ UA:Херсон. м.Саки-2019/Скрін із відео телеканалу "Слово города"

Ігор Полєвіков (зліва)  та Олександр Кондряков (справа)/Скрін із відео телеканалу "Слово города"


  Нагадаємо, фестиваль під такою ж назвою "Бархатный сезон" проводиться Олександром Кондряковим у м. Херсоні, який незмінно фінансує фонд "Русский мир". Після того, як фестиваль був завершений у цьому році у Саках 15 вересня, він стартував у Херсоні - 29 вересня. В ефірі “UA:Херсон” його висвітлювала Анна Коробова.

Скрін із сайту www.ks.suspilne.media

  Від заступника голови самопроголошеної адміністрації м. Саки викладачка Херсонського держуніверситету  Наталя Лелеко отримала подяку за активну участь у роботі фестивалю. 

Наталя Лелеко отримує подяку від Сєдата Аєдінова , “заступника голови адміністрації м. Саки! Скрін із відео телеканалу "Слово города"

  Олександр Кондряков крім "Бархатного сезона" є організатором багатьох заходів на окупованій РФ території, що фінансуються російським фондом "Русский мир".  Зокрема він проводить щорічну науково-практичну конференцію "Кирило-Мефодіївські читання у Севастополі", бере участь у організації  "Чеховських читань", проводить інтелектуальну гру "Знаю!" із школярами кримських шкіл.

Нагородження учасників фестивалю "Бархатный сезон-2019" у Саках/Фото: www.dmsh-bogatikova.crm.muzkult.ru 

Нагадаємо, що Всеукраїнська ГО "Русская школа", директором якої є Олександр Кондряков була залучена до системи КСОРС (Координационный совет организаций российских соотечественников). Це недержавна громадська організація, які прийнято називати GONGO — тобто державою утворена недержавна організація, яка фінансується із державних коштів або, як це поширено у РФ, державними монополіями. 

А тепер дуже важлива деталь, яка проливає світло на роботу організації Олександра Кондрякова, а, точніше, на її фінансування. У російському державному реєстрі засновниками міжрегіональної ГО м. Севастополя та Республіки Крим "Студенческое объединение сорок пятая параллель", яка є співоргазізатором “Бархатных сезонов”  зазначено три особи: Кондрякова Світлана Олександрівна, Кондряков Антон Олексійович та Жукова Юлія Георгіївна. 

Тож ми можемо припустити, що Світлана та Антон Кондрякови є родичами Олександра Кондрякова, ймовірно, це донька та племінник проросійського діяча. 

Світлану Кондрякову ми знайшли у соціальній мережі Facebook у спільних друзях у все того ж Олександра Кондрякова та Анни Коробової. 

Світлана Кондрякова/Фото зі сторінки Vkontakte

На сторінці Світлани Кондрякової у Вконтакте ми знайшли чимало цікавої інформації, зокрема, повідомлення про роботу Студентського об’єднання «Сорок пятая параллель» і української ГО “Русская школа”, яку очолює її батько, у  співпраці з фондом «Русский мир». На гранти фонду «Русский мир» у Севастополі, щорічно проходить міжнародний зліт пошукових загонів «Партизанская слава». 

«В слёте, организатором которого выступили студенческое объединение «Сорок пятая параллель» и Всеукраинская общественная организация «Русская школа» при поддержке фонда «Русский мир», приняли участие более ста студентов и старшеклассников из Абхазии, Белоруссии, России, Украины, Приднестровья и Южной Осетии.» - пише сайт фонду  «Русский мир» про зліт 2017 року. 

Фонд «Русский мир» визнає Крим територією РФ, тому  під виразом «студенты и старшеклассники из Украины», фонд має на увазі тих, хто приїхали з вільної території країни і  яких ймовірно рекрутує до Криму Олександр Кондряков. Не будемо здогадуватись, чим там забивають голови українським діти, а просто процитуємо інформацію з сайту фонду:

«В ходе работы слёта участники осуществили рейд партизанскими тропами, просмотрели ретроспективу кинофильмов, посвящённых Великой Отечественной войне. Программа слёта включала интеллектуальные, творческие, спортивные конкурсы: «Презентация поисковой работы», «Патриотическая песня», «Партизанская аптека», «Меткий стрелок», «Боевой листок», «Спортивная эстафета»,  игру «Знаю!»”.

  Світлана Кондрякова також  опублікувала фотографії батька - Олександра Кондрякова з футболкою та прапором РФ, двоголовою «куркою» та написом «Представительство Россотрудничества в Украине». 

Фото зі сторінки  Vkontakte Світлани Кондрякової 

Студентське об’єднання «Сорок пятая параллель» отримує від фонду «Русский мир» чимало грантів: дев’ять з моменту заснування у 2010 році і 13 - з 2014 року, тобто за час окупації Севастополя і Криму. 


Скрін із сайту www.russkiymir.ru 

Тісна співпраця «Русской школы» та «Сорок пятой параллели» очевидна, а джерело їх фінансування -є уже доказовим фактом. Логічною виглядає і ймовірна схема прихованого фінансування діяльності організації Олександра Кондрякова на іншій території України. Канал заходу коштів для просування ідей “русского мира” та інтересів Росії простий та надійний: кошти з російських фондів перераховуються громадській організації, що діє в окупованих Севастополі та Криму, співзасновницею якої є донька Кондрякова. Очолювана ним Всеукраїнська “Русская школа” - є співорганізатором  заходів в Криму. Тож залишається лише обрати легальний спосіб доставки коштів на вільну територію України: шляхом переведення (з картки росбанків не проблема зняти будь яку суму у Києві) чи перевезення кешу. 

Ну і як тут знову не згадати заяву виконавчого директора фонду «Русский мир» Володимира Кочіна: «Если нам дадут большие бюджеты — везде будет русский флаг».