Новини
Головна > Російські війська захопили три українських судна, моряків взяли у полон

Російські війська захопили три українських судна, моряків взяли у полон

25.11.2018 20:52

    Катери Прикордонної служби ФСБ РВ відкрили вогонь по суднах ВМС ЗСУ  в Азовському морі. Про це повідомляє прес-центр Командування ВМС ЗС України. Після обстрілу, судна були захоплені віськовими РФ, повідомляють у штабі ЗСУ.

   «Після виходу з 12-мильної зони катери ПС ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил ЗС України. Пошкоджено малий броньований артилерійський катер “Бердянськ”. Катер втратив хід, є поранений. Зброя застосовується на ураження.» - сказано у заяві прес-центру.

    На данний момент сили ВМС ЗСУ розгортають заходи допомоги. З'явилась інформація про захоплення трьох суден Російськими військами. Українські моряки потрапили до полону.

   Сьогодні, три кораблі ВМС України "Бердянськ", "Нікополь" та "Яни Капу" йшли з порту Одеси до Маріуполя. Російський прикордонний корабель "Дон" протаранив один з них. І сьогодні Росія закрила Керченську протоку для українських суден, навіть цивільних.  Після початку руху на вихід корабельної групи ВМС ЗС України з Керченської протоки російські кораблі та катери розпочали переслідування та в ультимативній формі вимагали зупинитися під загрозою застосування зброї. Також з’являлась інформація про перекидання російського спецназу на прикордонний корабель ПС ФСБ РФ “Дон” з метою спроби абордажу.

   О 20:25 Постійний представник Президента України Борис Бабін повідомив: «Наразі збройні сили держави-агресора здійснюють захоплення катерів ВМС України.»

  Раніше адмірал Ігор Воронченко повідомив: «Сьогоднішні провокації РФ у Керченській протоці не вплинуть на реалізацію планів ВМС ЗС України щодо захисту національних інтересів України в Азовському морі”.
    Сьогоднішні події вкотре продемонстрували агресивність Російської Федерації та нехтування нею нормами міжнародного морського права, Договору між Україною та Росією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки та усталених правил морської поведінки.

Момент тарану українського буксиру ВМС ЗСУ "Яни Капу", російським прикордонним кораблем "Дон"

    О 13.50 за київським часом Керченською протокою вільно пройшли морський тральщик ЧФ РФ “Адмірал Захарін” та 2 катера типу «Раптор» ПС ФСБ РФ. Цьому проходу не заважав танкер з виключеною AIC, яким Росія блокує Керченську протоку.

   «Особливо протягом останніх двох тижнів офіційні представники країни-агресора намагалися впевнити в надмірності уваги міжнародної спільноти до Азовського регіону, запевняли про вільне і безпечне судноплавство у зазначеному регіоні. Проте, реалії показують, що з 2014 року нічого не змінилося. Брехливими й провокативними діями Росія сьогодні заблокувала прохід корабельної групи ВМС ЗС України через Керченську протоку. На підтвердження цього, російськими кораблями було здійснено таран українського військового буксиру, внаслідок чого виникла небезпека мореплавства для українських військових моряків. Крім того, РФ здійснила провокативні дії військової авіації з відкритою демонстрацією ударної ракетної зброї проти катерів ВМС ЗС України та навмисне використання цивільного судна для штучного перекриття руху в каналі, повністю заблокувавши рух у Керченській протоці.» - повідомили у прес-центрі ВМС ЗСУ

 


«Ми не хочемо продовження ескалації та його переростання у збройний конфлікт. Також прохід каналом очікують близько 150 цивільних суден, затримання яких призведе до економічних втрат. Ми готові до всіх варіантів дій, але нашим пріоритетом залишається дотримання норм міжнародного морського права. Сьогоднішні провокації РФ у Керченській протоці не вплинуть на реалізацію планів ВМС ЗС України щодо захисту національних інтересів України в Азовському морі.»- зазначив командувач ВМС ЗС України адмірал Ігор Воронченко.

  Президент України Петро Порошенко прийняв рішення негайно скликати Раду Безпеки ООН, відповідне повідомлення надійшло до РБ ООН.