Новини
Головна > У Скадовську виявили потенційного сепаратиста - ведеться розслідування

У Скадовську виявили потенційного сепаратиста - ведеться розслідування

27.09.2018 14:10

 У Скадовську виявили особу, яка закликала до зміни державного устрою та кордонів України. Про це йдеться в ухвалі Херсонського міського суду.

 Слідчим відділом УСБУ в Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 110 КК України. (Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій).

 Підозрюваним виявився місцевий мешканець, який здійснював адміністрування та наповнення публічної сторінки «Защитим Скадовск!» у соціальній мережі «Вконтакте», та розповсюджував матеріали із закликами до дій, з метою зміни меж території та державного кордону України.

  В групі постійно розміщувалась фейкова інформація, яка була направлена на дестабілізацію ситуації в країні та поширення російських пропагандистських матеріалів на фоні приниження України, як держави.

 Адміністратором групи «Защитим Скадовск!» виявився користувач сайту Vkontakte «Андрей Раевский», який зі своєї сторінки і розміщував російські пропагандистські матеріали. Зокрема, він опублікував 12 квітня 2018 року відкрите повідомлення із закликом до зміни територіального устрою України під назвою «ХВАТИТ КОРМИТЬ БАНДЕРУ И КИЕВ ЮГ И ВОСТОК ПРИСОЕДИНЯЙСЯ К РОССИИ!»

(Скрін із групи "Защитим Скадовск!")

«Украина не может существовать как унитарное государство, поскольку население Запада, центра, востока и юга этой страны сильно отличается друг от друга, а если жители восточной ее части решат повторить сценарий Крыма, то Россия не должна оставаться в стороне.

«Интеграция Украины с Россией гипотетический процесс объединения Украины и России, который должен прийти на смену нынешней экономической дезинтеграции и территориально политическому конфликту.

Корень проблем нынешней Украины состоит в том, что украинское государство уже более четверти века ведет политику разрушения экономических, культурных и политических связей с Россией. Эта политика иррациональна и ошибочна, а результаты ее крайне печальны для украинского народа всего за пару десятилетий из сравнительно благополучной промышленной державы Украина превратилась в деиндустриализованное, одно из самых бедных в Европе и находящееся в состоянии распада государственное образование.

Единственный разумный выход для Украины это интеграция с Россией.» - написав у групі "Защитим Скадовск!" підозрюваний.

 

(Скрін з персональної сторінки підозрюваного)

  Згідно до висновку судового експерта у наданих на дослідження матеріалах міститься прямий експліцитний публічний заклик до дії з метою зміни меж території та державного кордону України.

  У своїх постах «Андрей Раевский»  цитував російського пропагандиста Анатолія Шарія та екс-віце-прем’єр міністра України Миколу Азарова. Також у группі поширював фейкову інформацію про події у Херсонській області, що дискредитували регіон.

 

(Скрін із групи "Защитим Скадовск!")

Днями Херсонський міський суд надав дозвіл на доступ до його персональних даних.

Відповідно до висунутого обвинувачення, підозрюваному загрожуватиме обмеження волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той же строк.

 

 

Рустам Авдєєв, радіо "Куреш"