Новини
 
Головна > У Росії засудили інваліда на візочку до 11 років позбавлення волі

У Росії засудили інваліда на візочку до 11 років позбавлення волі

22.11.2019 21:21

Фото: Рінат Ідел

   Сьогодні, 22 листопада, у Челябінському гарнізонному військовому суді РФ винесли вирок інваліду Аміру Гілязову. Аміру присудили 11 років позбавлення волі, за фейковим звинуваченням ФСБ РФ у нібито його участі в терористичній організації. Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомила Elmaz Qırımlı.

 Амір Гілязов – інвалід І групи з дитинства і пересувається лише у інвалідному візочку. У свої 46 років він важить 40 кілограм , через атрофію м’язів – синдром Дюшена.

 У жовтні 2018 року Аміра Гілязова заарештували за звинуваченням в участі в забороненій на території РФ організації «Хізб ут-Тахрір» і на два місяці запроторили до слідчого ізолятору.

ФСБ РФ звинувачує його в участі у терористичній організації, сприянні терористичній діяльності та виправдовуванні тероризму, повідомляє Elmaz Qırımlı. Прокурор вимагав у суду, позбавити волі Аміра Гілязова на 12 років, однак суд присудив йому 11 років суворого режиму.  

Проте, на підставі ч.2 ст. 81 КК РФ  «Звільнення від покарання у зв'язку з хворобою», Амір Гілязов був звільнений від відбування покарання. Натомість суд заборонив йому три роки займатися діяльністю, пов'язаною з адмініструванням сайтів і каналів в інтернеті.

Нагадаємо, що Аміра Гілязова затримали спецслужби РФ у жовтні минулого року.