Новини
Головна > В окупованому Криму "знищуть" Кримську обсерваторію

В окупованому Криму "знищуть" Кримську обсерваторію

08.08.2018 10:56

   Кримська астрофізична обсерваторія у найближчий час може «обрости» котеджним містечком. Ще у 2000-х роках така ж сама активність розгорнулась навкого обсерваторії. У 2001 році будівельна компанія «Консоль-ЛТД», мала намір розпочати масштабне незаконне будівництво навколо обсерваторії. За розробленим планом тут мали «вирости» 7-ми поверхові будинки з автостоянками, басейнами, саунами та тенісними кортами. Представники компанії посилались на те, що там будуть збудовані квартири для працівників обсерваторії, яких на той час налічувалось близько 300 осіб. Однак силами Прокуратури України, астрономічними асоціаціями та громадськістю розпочате будівництво вдалось зупинити. Будівельні компанії «Консоль-ЛТД» та «Консоль-СТРОЙ ЛТД» належали та належать Володимиру Константинову. Після невдалої спроби загарбання земель у 2000-х роках, Володимир Константинов вирішив поновити проект тепер вже на окупованій території. У 2012 році  Володимир Константинов увійшов до рейтингу 200 найвпливовіших українців, зайнявши 88 місце, а в 2013 - його стан був оцінений в 118 мільйонів доларів США. Зараз Володимир Константинов після окупації Криму РФ став головою окупаційної  «Державної Ради Криму».

(На фото: Володимир Константинов)

  Днями так звані правоохоронні  органи Криму порушили кримінальну справу за матеріалами нелегітимного Державного комітету з державної реєстрації та кадастру Республіки Крим про виявлені факти спроби незаконно оформити федеральне майно в Ялті. Про це повідомив так званий  голова Госкомрегістра Олександр Спиридонов.

   Громадянин, (підставна особа Володимира Константинова) звернувся до Ялтинського міського управління комітету з заявою про реєстрацію права власності земельної ділянки площею 8 га, розташованого в п. Кацивелі.

  Однак, згідно з архівними даними, відомості по поданому державному акті з зазначеними реквізитами відсутні. При цьому, згідно з Актом на право користування землею, ділянка закріплена на праві користування за Кримської науковою станцією фізичного інституту ім. Лебедєва. В даний час це державна установа Кримська астрофізична обсерваторія.

    «На підставі виявлених даних ми звернулися в МВС по РК на предмет встановлення ознак складу злочину в діях заявника. «Алупкінський» УМВС в порушенні кримінальної справи відмовив. Не погодившись з постановою, Госкомрегістр направив скаргу в прокуратуру м Ялти РК, в результаті чого «Алупкінському» відділу поліції було доручено провести додаткову перевірку. Однак знову було винесено відмову на підставі відсутності відповіді з іншого відділення МВС РФ. У зв'язку з цим ми були змушені знову звернутися зі скаргою в прокуратуру м Ялта. Після втручання ялтинської прокуратури кримінальну справу все ж було порушено », - розповів Олександр Спиридонов.

   Глава так званого відомства додав, що Госкомрегістр продовжить виявляти несумлінних заявників. У разі виявлення ознак підробку документів, що подаються, фахівці відомства також будуть направляти відповідні звернення і скарги в правоохоронні органи для проведення перевірок. Госкомрегістр завжди знаходиться на стороні законних прав та інтересів заявників.

   В українському Єдиному Державному реєстрі компанії Володимира Константинова і досі активні та працюють в обхід санкцій. Компанія «Консоль-ЛТД» зареєстрована та належить компанії «Молісад Лімітед», яка в свою чергу зареєстрована у Беліз (країна в Центральній Америці) і належить Константинову. Завдяки цій офшорній компанії Константинов зареєстрував десятки компаній у Криму. Переважна більшість з них пов’язана саме з будівництвом та виготовленням бетону і каркасних конструкцій.

   Забудова території Кримської астрономічної обсерваторії загрожує їй повним знищенням, а відповідно і астрономічної науки в цілому. 

   Кримська обсерваторія на півострові працює більше ніж пів століття. Розташована вона на висоті 600 метрів. У ній знаходиться один з найбільших у світі телескопів. За допомогою нього вчені можуть спрогнозувати сонячну активність, досліджувати далекі галактики і астероїди, що наближуються до Землі. В обсерваторії відкрито понад 1500 астероїдів, безліч змінних зірок, вулканічні явища на Місяці та 3 комети.