Новини
Головна > У місті Армянськ оголошено евакуацію мешканців

У місті Армянськ оголошено евакуацію мешканців

05.09.2018 10:13

    25 серпня мешканці міста Армянськ в окупованому Криму помітили, що усі металеві предмети почали покриватися липкою іржею, зараз металеві предмети покриваються зеленим шаром невідомого нальоту. Люди почали скаржитись на погане самопочуття. Вірогідно, що на заводі «Кримський Титан» стався викид токсичних речовин. Так звані місцеві органи управління повідомили, що екологічна ситуація у регіоні в нормі. Та до лікарень почали звертатись люди з першінням у горлі, червоними висипами по тілу та запамороченням. Однак стало відомо, що вже вчора 4 вересня у місті Армянськ було оголошено часткову евакуацію людей. Відповідне відео опублікував Марк Гуров на каналі Ютуб. 

   До Армянська прибуло багато так званої поліції та автобусів для евакуації мешканців міста. В першу чергу вивезли майже усіх школярів до інших міст окупованого Криму. Загалом з міста евакуйовано вже більше 6 тисяч осіб. Мешканці міста говорять, що у місті дуже смердить, але такий запах вони чують вперше і він ні з чим не схожий. У постраждалих печуть очі та слизова оболонка, при цьому у роті відчувається присмак заліза. Присмак заліза у роті характерний, як правило, при отруєнні миш'яком, солями міді, заліза, ртуті, свинцю, ванадію, кадмію або цинку. Сірководень також може бути причиною появи металевого присмаку в роті. У людей массово виникають симптоми закладення носу та першіння у горлі.  З’явились перші випадки отруєння українських прикордонників на адміністративній межі з окупованим Кримом. Усьому особистому складу видали спецзасоби індивідуального захисту, від нарядів звільнили жінок, самі наряди були посилені.

  У місті Армянськ почалась паніка, місцеві жителі залишають свої будинки та виїжджають з міста. Почали надходити повідомлення про випадки мародерства. Ті, хто залишились у місті одягають ватно-марлеві пов’язки. Імовірно викиди розпочались із 24 серпня, і місцеві так звані органи влади, почали застосовувати запобіжні заходи та заходи порятунку, тільки на 12 день.  Міжрегіональне управління так званого Росспоживнагляду по Республіці Крим і м. Севастополю заявило, що у атмосфері не має небезпечних викидів. Місце населення свідомо вводять в оману та наражають на небезпеку. Як повідомляло радіо «Куреш» вірогідно на «Кримському Титані» стався викид сполук фенолу та сірчаної кислоти, адже саме про це свідчать ті симптоми, які діагностують у постраждалих.

  Існує ще дві версії, які говорять, що причина може бути у пересихання відстійнику кислоти. Друга версія говорить про те, що на «Кримському Титані» обмежена кількість прісної води, яка вкрай необхідна у процесі виробництва, її низька кількість стала причиною викиду в атмосферу парів сірчаної кислоти, в якій розчиняють руду ільменіту.

   У ефірі телеканалу Еспресо.TV, голова Меджлісу Кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що експертами розглядається ще одна версія викидів, саме аварія на сховищах на заводі «Кримський Титан» бойових отруйних речовин.

"Ми в першу чергу моніторимо соцмережі дуже різних груп населення, особливо тих, хто вважає себе прихильниками Росії. За цих мереж йде жорстка критика окупаційної влади. Люди пишуть, що владі не можна довіряти. Видається, що окупаційна влада не говорять всю правду, і ніхто до кінця не впевнений яка версія забруднення ", - сказав Чубаров.

  Сьогодні у Каланчаку, Херсонської області пройде нарада за участі керівників ОДА та центральних органів влади з приводу ситуації з викидами на заводі «Кримський Титан».

  На сьогоднішній день завод "Кримський Титан" продовжує працювати. Як бачимо з фото зробленого 4 вересня, усі потужності заводу працюють та відстійник кислоти частково пересушений, а очисні резервуари не працюють.