Новини
Головна > У Херсонському державному університеті відбулась презентація фільму «Крим. 25 років боротьби за Україну»

У Херсонському державному університеті відбулась презентація фільму «Крим. 25 років боротьби за Україну»

17.05.2019 15:21

   17 травня у Херсонському державному аграрному університеті кримськотатарський інформаційний ресурс «Радіо «Куреш» в рамках заходів до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу презентували проект документальних фільмів «Крим. 25 років боротьби за Україну».

  Студенти аграрного університету мали змогу дізнатись про від авторів фільму, як саме створюються ці фільми. Студенти переглянули трейлер та другу серію «1992 рік. Боротьба за незалежність триває».

  Автори Ібрагім Сулейманов та Рустам Авдєєв розповіли про процес роботи над фільмами. У серіях цього циклу розповідається про політичну та культурну ситуацію в Криму з 1991 по 2016 рік, як саме громадянське суспільство, представлене кримськими татарами та українцями, боролося на території Криму за українську приналежність Криму. Адже, РФ, з 1991 року не полишала планів загарбання українського півострову.

 У фільмі піднімаються питання повернення кримських татар з депортації  на Батьківщину і опір цьому процесу кримської влади за кураторства з РФ. Як саме, українські військові захищали Криму від посягання Росії і боролися за її суверенітет. Фільм зачіпає широке коло питань пов’язаних з інформаційною війною РФ проти України на території Криму, створення проросійських рухів та політичних партій, що закликали до приєднання Криму до Росії.

   За  словами авторів, інформація, яку відбирають до фільмів є достовірною, вона відшукується у офіційних джерелах – документах, законодавчих актах,  постановах, рішеннях а також публікаціях ЗМІ та новинних сюжетів того часу.

  На захід також завітала і кримськотатарська громада міста Херсона, представники Меджлісу кримськотатарського народу.

  Після перегляду фільму, команда була запрошена дня наступних прем’єрних показів в університеті для студентів та викладацького складу.

радіо "Куреш"