Новини
Головна > У Херсоні відбудеться лекція історика Олега Бажана на тему українського та кримськотатарського опору 1960-1980-х з тоталітарним режимом СРСР

У Херсоні відбудеться лекція історика Олега Бажана на тему українського та кримськотатарського опору 1960-1980-х з тоталітарним режимом СРСР

10.11.2019 21:58

19 листопада 2019 року о 12-00 годині, в приміщенні ХДУ, аудиторія 254 (вул. Університетська, 27 (40 років Жовтня) відбудеться лекція з історії.

Лектор:  Олег Бажанстарший науковий співробітник відділу історії державного терору радянської доби Інституту НАН України,  кандидат історичних наук, заслужений працівник культури, доцент кафедри історії Національного університету "Києво-Могилянська академія", заступник головного редактора журналу "Краєзнавство".

Тема лекції: «Пліч-о-пліч у боротьбі за свободу та національну ідентичність: українці та кримські татари  в русі опору 1960-1980-х років в СРСР».     

Лекція проводиться в рамках щорічного конкурсу від БО «Кримськотатарський культурно-спортивний центр «Куреш» на кращі  учнівські твори, присвячені історії національно-визвольної боротьби українського та кримськотатарського народу за державний суверенітет і територіальну цілісність України з тоталітарним режимом СРСР та відлуння історичних паралелей до сьогодення». Скорочено - «Історичні паралелі».

Тема конкурсу: «Батьківщину не обирають, її захищають».

Слухачі зможуть дізнатися з першоджерел про маловідомі факти  історії як Криму, так і сучасної України, та задати питання, стосовно теми творів та проведення конкурсу організаторам.

До участі в конкурсі запрошуються всі бажаючи з числа молоді Херсонської області та АР Крим. Переможці отримають дипломи, грамоти та цінні подарунки (планшет, смартфон, добірки книг, та інш.)

З питань, що до участі в конкурсі, звертатися за адресою: kuresh.kherson@gmail.com

На лекцію запрошуються всі бажаючі. Вхід вільний.

Організатор лекції - БО «Кримськотатарський культурно-спортивний центр «Куреш» - переможець у конкурсі проектів, розроблених  інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка Херсонської обласної держаної адміністрації.

Інформаційна підтримка - Департамент науки та освіти ХОДА, Херсонського міського Управління освіти та Методичного кабінету при управлінні освіти м.Херсона.

 БО «Кримськотатарський культурно-спортивний центр «Куреш»