Новини
Головна > У Херсоні відбудеться лекція на тему: "Національно-визвольна боротьба кримських татар та українців у XVII- ХХ столітті"

У Херсоні відбудеться лекція на тему: "Національно-визвольна боротьба кримських татар та українців у XVII- ХХ столітті"

04.04.2018 13:13

   10 квітня 2018 року о 14:00 в приміщенні актового залу ХДУ (вул. Університетська, 27 (40 років Жовтня) відбудеться лекція на тему:  «Національно-визвольна боротьба  кримських  татар та  українців у XVII- ХХ столітті: етапи і віхи». На лекцію можуть потрапити усі бажаючі, вхід вільний. Про це повідомляє БО "ККСЦ "Куреш"

   "Слухачі зможуть дізнатися з першоджерел про маловідомі факти  історії як Криму, так і сучасної Херсонщини" - Ібрагім Сулейманов - голова БО "Куреш"

    Лекцію будуть читати видатні історики України – Тарас Чухліб - український історик, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України та Гульнара Бекірова - історик, кандидат  політичних наук, автор та ведуча історичної  програми «Таріх седаси» (Відлуння минулого)  на телеканалі  ATR, член Українського Пен-клубу, автор багатьох книг та наукових статей.

    Лекція проводиться в рамках щорічного  конкурсу на кращі твори, присвячені історії національно-визвольної боротьби українського та кримськотатарського народу з імперським режимом Росії і тоталітарним режимом СРСР в боротьбі за державний суверенітет і територіальну цілісність України та відлуння історичних паралелей до сьогодення».  Слоганом конкурсу цього року є слова з національного гімну кримськотатарського народу: «Я поклявся, мій народе, що зцілю тебе від ран» (автор - Номан Челебіджихан). Подробиці про конкурс для талановитої молоді будуть оголошені у рамках лекції. Деталі конкурсу за цим посиланням.

    Організатором конкурсу та лекції виступила Благодійна організація «ККСЦ «Куреш», за підтримки - Меджлісу кримськотатарського народу, Департаменту науки, освіти та молоді ХОДА, Управління освіти Херсонської міської ради та методичного кабінету при Управлінні освіти міської ради.