Новини
Головна > У Херсоні пройдуть заходи із вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

У Херсоні пройдуть заходи із вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

15.05.2019 20:23

   У Херсонському міському Меджлісі кримськотатарського народу повідомили, що 18 травня, об 11.30, біля ККЗ «Ювілейний» відбудеться жалобний мітинг із вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та 75-х роковин депортації кримськотатарського народу з території Криму. В рамках заходу, на території біля ККЗ «Ювілейний» заплановане відкриття пам’ятного знаку «Жертвам геноциду кримськотатарського народу 1944 року» на місці заснованого скверу у 2015 році, за ініціативи БО "ККСЦ "Куреш" та підтриманого міською владою, Алеї пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.  На мітинг запрошують усіх небайдужих, хто солідарний в цей день з кримськотатарським народом.

  17 травня до 75 роковин депортації кримськотатарського народу у Херсонському державному аграрному університеті відбудеться відкрита лекція «Дорогою сліз та надії: 75 років національної трагедії кримськотатарського народу», яку прочитає Артем Петрик - кандидат історичних наук, старший викладач кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук Херсонського державного університету. Захід заплановано на 10 годину ранку. Після чого відбудеться показ документального фільму «Крим. 25 років боротьби за Україну. 1992 рік. Боротьба за незалежність триває». Фільм презентує редакція інформаційного ресурсу "Радіо «Куреш».

   16 травня о 13:00 у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара митці Генічеського району презентують творчу виставку «Наш Крим», присвячену 75-м роковинам депортації кримських татар. Організатори заявляють, що відвідувачи виставки зможуть «доторкнутися»  до краси й самобутності Кримського півострову, історія якого сягає у глибину століть і нерозривно пов'язана з Україною. Презентація відбудеться за тематичними розділами: - «Номан Челебіджихан — відомий кримськотатарський політичний і державний діяч». В експозиції: графіка, декоративний розпис, мозаїка, аплікація — творчі роботи портрету Номана Челебіджихана та малюнки за кримською тематикою кінця ХIХ - початку ХХ ст. - Фотовиставка «Доля кримських татар: від депортації — до окупації». Фотографії з сімейних альбомів кримськотатарських родин і зображення сучасних подій, які стосуються анексії Криму. - «Кримський колорит». Картини, присвячені мальовничим куточкам Криму: пейзаж, гори, море, фортеці. Кожного з художників пов'язують із Кримом незабутні враження й роки пленерів.  Організатором заходу виступає Генічеська районна державна адміністрація. Виставка «Наш Крим» буде діяти до кінця травня.

радіо "Куреш"