Новини
Головна > У Херсоні презентували документальний фільм "Крим. 25 років боротьби за Україну"

У Херсоні презентували документальний фільм "Крим. 25 років боротьби за Україну"

25.04.2019 21:39

  У Херсоні, 25 квітня, в медіа-центрі «IPC-Херсон» відбулась презентація двох серій із циклу документальних фільмів  під загальною назвою: «Крим. 25 років боротьби за Україну». Над створенням цього циклу фільмів працює редакція «Радіо «Куреш»  з кінця 2018 року. Спочатку цей проект був задуманий, як цикл аудіопрограм і виходив в ефірі радіо «Куреш» в 2016-2017 роках,  та згодом це переросло у великий проект документальних фільмів про політичну історію Криму та боротьбу кримських татар та українців за наповнення державницьким змістом півострова, починаючи з 1991 року.  

«Цикл наших фільмів розповідає про новітню історію Криму часів незалежної України, про політичну боротьбу населення, громадянського суспільства за українську приналежність півострова. Фільм розповідає про початок політичної історії України, як такої, з 1991 року, з моменту проголошення незалежності України. Глядач, на основі архівних матеріалів може побачити те що відбувалось у той час, і що агресія Росії у 2014 році добре  спланована і бере свій початок із 1991 року. Одна серія – це один рік фільму. Ми намагались розповісти про усі найважливіші процеси що відбувались, у хронологічному порядку.» - розповів продюсер та автор фільму Ібрагім Сулейманов.

    На сьогоднішній день вже вийшло дві серії, які можна переглянути на на платформах Facebook та YouTube.

1991 рік "Фундамент російської агресії"

1992 рік "Боротьба за незалежність триває"

Як, зазначають автори, ця робота потребує  багато зусиль, для того, аби віднайти архівні матеріали та відшукати ту інформацію, про яку мало кому відомо.

 «Наша головна задача – це правдивість того, про що ми розповідаємо. Ми не ставимо за мету пропаганду, ми хочемо, щоб глядач сам робив висновки із побаченого, а показати дійсно що є. І хоча робота над фільмом складна, але вона на нашу думку потрібна. Головні проблеми, які виникають під час створення фільмів, це відсутність відео та фотографій тих подій, про які розповідається у фільмі, але й тут знаходимо вихід із ситуації і графічно представляємо те, що відбувалось, за допомогою найпростішої графічної реконструкції подій. Більшу частину відео ми знаходимо у державному фонофотовідеоархіві ім. Пшеничного, деяку частину в інтернеті, а саме на закордонних ресурсах, які висвітлювати події Криму»  - зазначив режисер та автор фільму Рустам Авдєєв

  Зараз редакція працює над третьою серією, де основні події розгортатимуться навколо розподілу Чорноморського Флоту між Україною та РФ, а також протистояння тодішньої влади Криму з Меджлісом кримськотатарського народу.

  Крім того, як зазначили автори, вони зацікавлені в співпраці з іншими ЗМІ, телекомпаніями та радіостанціями, для безкоштовного розповсюдження важливого, в умовах гібридної агресії РФ, матеріалу про новітню історію Криму.

  Для створення фільмів необхідні кошти, а тому редакція для створення третьої серії шукає доброчинців на платформі «Спільнокошт», де кожен може пожертвувати певну суму на створення фільму та отримати відповідний подарунок. Для цього були розроблені спеціальні призи для доброчинців, які вони можуть вибрати самостійно на платформі. На сьогоднішній день вже вдалося зібрати 9 720 гривень із 49 000 грн. необхідних для продовження роботи. Вихід 3-ї серії заплановано на середину червня 2019 року.

 

  Також кошти на створення фільмів збирає Благодійна Організація «ККСЦ «Куреш».

При цьому у призначенні платежу, будь-ласка, обов’язково необхідно вказати «Безповоротна фінансова допомога» чи «Добровільне пожертвування» (згідно зі ст. 157.3 Податкового кодексу України).
Отримувач: БО «ККСЦ «КУРЕШ»
Код ЕДРПОУ: 39249995
Банк: ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО»
Рахунок: № 2600931007701
МФО банка: 305749

  Дякуємо усім небайдужим, які вже приєдналися до нашої команди зі створення фільму та цікавляться цим продуктом.

   Створюємо український телевізійний продукт разом!

радіо "Куреш"