Новини
Головна > У Херсоні представник омбудсмена попередив "викрадення" кримчанина, якого хотіли відправити до армії

У Херсоні представник омбудсмена попередив "викрадення" кримчанина, якого хотіли відправити до армії

08.01.2019 17:41

   У Херсоні, працівники військкомату наприкінці 2018 року посеред вулиці зупинили молодого хлопця, який приїхав з тимчасово окупованого Криму у Херсон, та силоміць посадили його до службового автомобілю, після чого доправили до військкомату, для проходження медичного огляду. Про це повідомив  у програмі "Кримська зона" на радіо «Куреш» Ісмаїл Халіков – представник Уповноваженого  з дотримання прав людини в АР Крим та м. Севастополь.

   «Кримчани ніколи не жаліються і держслужбовці постійно цим користуються. Нещодавно був випадок, коли хлопчина 20 років о 8 годині ранку йшов до магазину АТБ у Херсоні. До нього підійшло двоє людей і запитали скільки йому років, звідки він і чи служив у армії. Він відповів, що йому 20 років, в армії він не служив, і повідомив що приїхав з Криму. Вони взяли його під руки, посадили до машини і закрили в ній.  А самі пішли скуплятися в супермаркет. Це виявилися працівники Херсонського міського військкомату. Вони привезли його до військкомату. Під ручки провели його на медичну комісію. Він реально, з його слів, пройшов тільки стоматолога та окуліста, а все інше йому поставили автоматом, усі печатки.» - повідомляє Ісмаїл Халіков

   Поки працівники  військкомату робили закупки у  супермаркеті, хлопець  дістав телефон та додзвонився додому, до своєї матері. На сьогоднішній день мобільне покриття Київстар дістає до окупованих північних районів Криму.

«Його мати подзвонила спочатку в КримSOS, а КримSOS звернувся до нас, бо ми маємо повноваження заходити на об’єкт, до військкомату. Ми його знайшли о першій годині дня. Уявіть собі, його увесь цей час катали по Херсону, на медкомісію повели. Я його знайшов на обласному розподільчому пункті, де вже відправляють до війська, на вулиці Паровозній.» - повідомляє Ісмаїл Халіков

Представник Уповноваженого  з дотримання прав людини  в АР Крим та м. Севастополь звернувся до працівників військкомату за роз’ясненням ситуації, що склалася.

  «Я питаю працівників військкомату: «Як ви зрозуміли, що це Іванов?» (наприклад). А вони кажуть: «З його слів». У нього ні паспорта не питали, нічого. А я кажу: «А якщо це агент ФСБ? Як ви його взагалі ідентифікували?». А вони кажуть: «А у нас план».

Ми передали звернення цього хлопчини до прокуратури. Нехай тепер вони розбираються який у них там «план». Як так можна викрасти людину? А я вам поясню. Бо ця людина з Криму. Його ніхто не захистить, він нікому не додзвониться. А тут додзвонився до мами...» - заявив Ісмаїл Халіков.

Хлопець, якого затримали працівники військкомату приїхав з окупованого Криму на материкову частину України з метою влаштуватися до футбольного клубу.

«Цей хлопець є професійним футболістом, він хотів влаштуватися у херсонський футбольний клуб «Кристал» чи то «Таврію». Я маю надію, що ми не втратимо футбольну зірку. А працівники військкомату побачили, що здоровий хлопець і вирішили забрати його до армії.» - додав Ісмаїл Халіков.

   Тож чекатимемо на результати цієї справи, яку увесь цей час намагались не розголошувати у Херсоні, де 26 грудня 2018 року закінчилась дія воєнного стану, що був оголошений 26 листопада. Тож, питання відповідальності працівників військкомату досі залишається відкритим, як і питання, чи знайде прокуратура ознаки злочину у діях осіб, причетних до цієї справи.

Фрагмент аудіопрограми "Кримська зона"

 

радіо "Куреш"