Новини
Головна > У Херсоні дорадчий орган при голові ОДА буде звертатись до правоохоронних та владних органів, за перевіркою повідомлень у проросійській діяльності деяких громадських організацій

У Херсоні дорадчий орган при голові ОДА буде звертатись до правоохоронних та владних органів, за перевіркою повідомлень у проросійській діяльності деяких громадських організацій

26.10.2019 20:13

  Сьогодні, 25 жовтня, у Херсоні пройшло чергове засідання робочої групи Ради національних меншин та корінних народів при Херсонській ОДА (далі  - Рада.). На засідання Ради було запрошено всіх 14 членів та представників новоствореної ініціативної групи, що була організована для запуску процесу перезавантаження Ради. 

  На засідання прийшло 5 членів діючої Ради, та 3 делеговані особи від інших нацменшин, члени яких за певних обставин не змогли прийти на робоче засідання. Жоден представник ініціативної групи, на засідання не прийшов не дивлячись на розіслане запрошення, про що повідомив головуючий Роман Медведєв. На засіданні обговорили ряд питань, які будуть винесені на наступне засідання Ради, зокрема: заснування у Херсоні алеї Дружби народів, про внесення змін до  Положення Ради нацменшин та корінних народів,  проведення анкетування серед представників національних меншин та звернення до владних структур міста, області і правоохоронних органів, з приводу роз’яснень та правової оцінки діяльності двох представників російських культурних центрів, що відвідують тимчасово окуповану територію Криму.

  Члени Ради планують винести на розгляд Ради питання про діяльність двох представників російських культурних центрів Херсона – Тетяну Кузьміч та Ігоря Полєвікова. Члени Ради посилаються на проведене журналістське розслідування Центру Журналістських Розслідувань та Кримського інформаційного ресурсу "Радіо "Куреш ", яке стосувалося викриття діяльності проросійських організацій в Україні та зокрема на Херсонщині, які співпрацюють з Россотрудничеством, фондом "Русский мир " та є учасниками програми КСОРС, а також відвідують тимчасово окуповану територію АР Крим, де беруть участь у заходах організованих окупаційною владою та фондом, що створений Володимиром Путіним. Зазначені особи, як зазначається в матеріалі, головують у журі на окупованій території, допомагають реалізовувати та розповсюджувати ідеї "русского мира " в м.Херсоні. Представниками російських культурних організацій зафіксовані факти перевезення учнів на окуповану території, звісно з батьками, для участі у заходах організованих не легітимною владою країни-агресора. 

"Коли люди їдуть туди відпочивати – це одне, це не приємно... Крим – це Україна. А от коли люди їдуть туди брати участь у фестивалях, конкурсах, коли вони є головами та членами журі – це вже зовсім інше. " – сказав Юрій Палічєв, голова ГО "Болгари Херсона ".

  Особи, про яких згадували, сьогодні не прийшли на засідання Ради, після опублікованого викривального матеріалу. До речі, не має досі  коментарів від голови Херсонської ОДА, Юрія Гусєва, адже ці особи планували увійти саме до його дорадчого органу або його реакції, принаймені кадрової, на співробітників відділу міжнаціональних відносин Херсонської ОДА, які намагалися будь яким чином протягнути цих осіб до дорадчів органів влади.
  На наступному засіданні, Рада планує прийняти рішення про звернення до правоохоронних органів з метою  правової оцінки діяльності керівників зазначених проросійських організацій.

  Рада також планує розглянути пропозицію по створенню алеї Дружби Народів у Херсоні, де кожна з нацменшин матиме змогу висадити дерево, яке є "символом " їх країни.