Новини
Головна > У Херсоні активісти вимагали звільнення усіх в'язнів сумління

У Херсоні активісти вимагали звільнення усіх в'язнів сумління

25.05.2018 13:59

      У Херсоні пройшов флеш-моб під назвою «Волю бранцям Кремля», організований студентами Херсонського державного університету. Флеш-моб пройшов у форматі виступів вчителів, журналістів та студентства на підтримку вимог, незаконно засудженого, українського кінорежисера та письменника Олега Сенцова, який 14 травня оголосив безстрокове голодування, з вимогою звільнити 64 українських в’язнів Кремля. На сьогоднішній день цей список уже перевищив 70 осіб, незаконно засуджених РФ.

     Олег Сенцов – український режисер, який із 2014 року перебуває у російському полоні. Разом із Олександром Кольченком його затримали представники спецслужб РФ у Криму та звинуватили в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Сенцова засудили до 20 років колонії суворого режиму, а Кольченка до 10-ти. Обох звинуватили в тероризмі. В’язні свою провину не визнали.

 

     Українські та міжнародні правозахисники впевнені: справа проти Сенцова й Кольченка сфабрикована, так само як і інші справи проти українських в’язнів сумління. РФ відкидає ці звинувачення, боротьба за свободу політв’язнів триває.

   Виступаючі наголосили, що список в’язнів сумління, щотижня доповнюється у зв’язку із переслідуванням кримських татар та українців у окупованому Криму спецслужбами Росії. Українська влада має докласти усіх зусиль, аби припинити злочинні дії РФ на окупованих територіях України – Донбасі та у Криму.

      22 травня під Адміністрацією президента України у Києві пройшла акція «Досить сидіти!» На підтримку ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова та інших політв'язнів Кремля. учасники акції вимагали, щоб українські чиновники «зробили все можливе для звільнення всіх політв'язнів».

   Наприкінці флеш-мобу активісти випустили в небо жовто-блакитні кульки, на знак підтримки кінорежисера та письменника Олега Сенцова.