Новини
Головна > У Евпаторії розбили пам'ятну дошку Лесі Українки

У Евпаторії розбили пам'ятну дошку Лесі Українки

24.04.2019 08:28

В Євпаторії повідомляють про пошкодження пам'ятної дошки української поетеси Лесі Українки. Про це 23 квітня повідомили місцеві жителі в соціальних мережах.

Фотографію розбитою меморіальної дошки опублікували в міській групі у соціальній мережі «ВКонтакте».

«Дуже хочеться дізнатися, кому в голову прийшло знищити нашу історію», - зазначив користувач соціальної мережі.

Пам'ятна дошка Лесі Українки розміщена на фасаді історичної будівлі по вул. Революції, 41/24. У цьому будинку в 1891 році жила українська поетеса. Пам'ятну дошку встановили у 1952 році.

   125 років тому, сімнадцятирічною дівчиною, Леся Українка (Лариса Косач) вперше приїхала до Криму лікуватися. З 12 років Леся Українка страждала важким захворюванням - на кістковий туберкульоз. Оточуючих вражала сила духу, з якою вона протистояла свому недугу і життєвим труднощам. Іван Франко відгукнувся про неї так: «Ця хвора, слабка дівчина - чи не єдиний чоловік у всій сучасній соборній Україні». Першим курортом в її кримській географії були Саки. Потім жила в Євпаторії. Звідти морем вирушила спочатку до Севастополя, а потім в Ялту. З цією подорожжю пов'язані її відомі вірші «Співай, моя пісня», поетичні цикли «Подорож до моря» і «Кримські спогади».

радіо "Куреш"