Новини
Головна > У день рідної мови відбудеться радіодиктант кримськотатарською мовою

У день рідної мови відбудеться радіодиктант кримськотатарською мовою

16.02.2019 15:26

  21 лютого у всьому світі відзначається день рідної мови. До цього дня кримськотатарська група активістів «Нефес» вирішили приготувати сюрприз для своїх співвітчизників і провести радіодиктант кримськотатарською мовою.

«Ми пропонуємо Вам прекрасний спосіб інтелектуального об'єднання навколо ідеї рідної мови. До того ж, за підсумками цього конкурсу будуть оголошені переможці, які отримають цінні призи.» - повідомляють активісти

  Радіодиктант відбудеться на офіційній сторінці «Нефес» у Facebook в прямому ефірі  21 лютого о 7:30, 13:00 і о 20:00 за кримським часом.

  17 лютого на їх сторінці мають бути опубліковані детальні правила та структура конкурсу.

  Нагадаємо, що Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

«Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
»
Ліна Костенко