Новини
Головна > «Царство Ароматов»: «Зроблено Росією в Криму» - продано на материковій Україні.

«Царство Ароматов»: «Зроблено Росією в Криму» - продано на материковій Україні.

05.02.2019 12:00

 На території материкової України спокійно продають товари, вироблені в “російському Криму”. Про це повідомляють у соціальних мережах.

   Ми вирішили перевірити цю інформацію на достовірність. Як повідомлялось, що на материковій Україні продають косметичний засіб – бальзам, який виготовлений в окупованому  Криму. Відповідно до діючого в Україні закону про Вільну економічну зону «Крим» в таких продажах практично не має юридичних порушень. Українські підприємства відповідно до цього закону можуть легально працювати на окупованій території Криму, однак підприємства, які продукують продукцію, яку необхідно реалізовувати за межами Криму, мають певні обмеження. Перше з них стосується того, що їх товари можуть переміщуватись із окупованого Криму тільки через КППВВ на межі із Херсонською областю, тобто, ті товари, які переміщуються морем, через Керченський міст, авіасполученням  - є такими, що відносяться до незаконно переміщених. Але ж і перевозити товари у великих, оптових розмірах через КППВВ, теж не можна. Однак фірма, яка продукує цю продукцію зареєстрована у Російському реєстрі юридичних осіб і до України не має жодного відношення. Фактично ця компанія порушую низку українських законів і продовжує постачати до України свою продукцію. Питання, яке має зараз хвилювати правоохоронні органи, це яким чином ці товари потрапляють на територію України – з порушенням через територію Росію чи через КППВВ контрабандними методами із залученням хабарів митникам та прикордонникам.  

  Косметичні засоби про які йде мова, виготовляються науково-виробничою фірмою «Царство Ароматов», яка зареєстрована в м. Судак, виявляється, знайти цю продукцію по всій Україні – не є проблемою, вона представлена у кожному місті, та в сотнях інтернет-магазинів. Ми нарахували більше 400-т позицій косметичних товарів, які виготовлені в окупованому Криму російськими компаніями та безперешкодно продаються в Україні, більша частина з них представлена на сайті «Кримська косметика».

   Засновниками цієї фірми є Вадим Кащенко та Юлія Максимова. Вадим Кащенко  народився у місті Прилуки, Чернігівської області та у 2014 році був обраний депутатом Судакської райради окупаційного уряду Криму, від партії «Единая Россия». Разом з Юлією Максимовою, вони також володіють підприємством зареєстрованим у Сімферополі, з переробки фруктів та овочів. На українських сайтах, крім косметичної продукції, продаються десятки продовольчих товарів  ТМ «Конфитю», яка належить все тим же особам, але її потужності  знаходяться не в Судаку, а в Сімферополі. Та в Україні, намагаються приховати справжнього виробника, принаймні в інтернет-магазинах, де зазначають, що продукція виготовлена в Україні, і не дописують де саме. Інформація про те, що продукція виготовлена в українському окупованому Криму не долучається навмисне.

   Свої фірми вони зареєстрували у 2014 році, вірніше перереєстрували в окупованому Криму, і судячи із звітної документації, справи у них до 2017 року йшли не досить вдало. За останній рік, їх дохід зріс майже в чотири рази. Але вірогідно, такий підйом пішов після того, як вони почали вивозити свою продукцію саме до України. Представництва своєї компанії вони відкрили в окупованому Криму, Росії, Казахстані та Придністров’ї.  І так само до України вони переправляють сотні найменувань своїх товарів, які безперешкодно продаються в українських магазинах з гордим написом «Сделано в Крыму».

Рустам Авдєєв, радіо "Куреш"