Новини
Головна > Триває прийом робіт на творчий конкурс для молоді Херсонської області та АР Крим

Триває прийом робіт на творчий конкурс для молоді Херсонської області та АР Крим

15.11.2019 14:53

   

П’ятий рік поспіль БО «ККСЦ Куреш» проводить творчі конкурси серед молоді, присвячених історії боротьби українського та кримськотатарського народу за  державний суверенітет і територіальну цілісність України та відлуння історичних паралелей до сьогодення.

    Рік до року, кількість учасників росте, а якість творів стає такою, що дозволяє робити висновки про принципово нову свідомість  молодого покоління громадян України. Цього року конкурс проходить за темою: «Батьківщину не обирають, її захищають», а слоганом стануть слова відомого кримськотатарського поета та публіциста Шакіра Селіма:

«Для когось Крим – Райські сади,

Розваги оп’яніння...

Для мене Ти не хміль розваг,

Для мене – Батьківщина».

 

Конкурс передбачає подання письмових творів та відбір з них кращих учнівських робіт.

 

Метою Конкурсу є:

 

- виявлення інтересу до вивчення історії України;

- формування почуття гідності, поважного ставлення до історії інших корінних народів  України, любові до Батьківщини;

- прагнення цілісності, незалежності України та відлуння подій сьогодення на майбутнє держави;

- виховання почуття патріотизму через вивчення спільної історії українського та кримськотатарського народів;

- визначення поняття батьківщина і прагнення людини до своїх витоків;

- розкриття терміну «тюрми народів СРСР», суті злочинного тоталітарного режиму СРСР;

- виокремлення та вшанування героїв визвольної боротьби за незалежність;

- сприяння духовному, естетичному та культурному розвитку учнів через пізнання спільних культурних та народних традицій;

- формування власної позиції стосовно історичних подій та проекції їх до сьогодення.

Завданням Конкурсу є:

- провести паралелі національно-визвольної боротьбі українського та кримськотатарського народів в боротьбі з тоталітарним та імперським режимом, та прагнення народів повертатися, жити,  розвиватися та зберігати свою рідну Батьківщину (наприклад: знищення українського козацтва, анексія Криму 1783 року, визвольний рух в Україні різних часів, УНР, постать Номана Челебіджихана та Перший Курултай кримськотатарського народу, національно-визвольний рух кримських татар, НДКТ, роль М.Джемілєва, В.Чорновола та інших дисидентів у національно-визвольному русі кримських татар та українців).

  До участі у Конкурсі запрошуються учні старших класів загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв та студенти ВНЗ м.Херсона, Херсонської області та АР Крим. Конкурс проводиться з 21 жовтня по 10 груденя 2019 року.

 

Роботи – письмово подаються до організаційного комітету, до 10 грудня 2019 року включно, за адресою: БО «ККСЦ «Куреш» (Джаксім Л.У.), Головпочтамп, вул. Ушакова, 41 (до запиту), м.Херсон, 73003.   (З поміткою: на конкурс творів.)

Копії творів ОБОВ’ЯЗКОВО надсилаються на електронну адресу: kuresh.kherson@gmail.com

Для учнів з окупованої території достатньо надіслати твори лише в електронному вигляді. Допускається використання псевдонімів.

ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО УМОВИ КОНКУРСУ ЗА ПОСИЛАННЯМ:

 

   Переможці Конкурсу (І, ІІ, та ІІІ місця) нагороджуються дипломами, грамотами Конкурсу та коштовними подарунками (планшет, смартфон, побутова техніка або грошовими подяками  (у подарунках можливі зміни).

Додаткові три учасника, які не є переможцями Конкурсу, але набрали особливу увагу журі, нагороджуються коштовними призами та подяками за участь у Конкурсі.

Нагородження  переможців відбудеться в грудні 2019 р. 

 

Підсумки Конкурсу оприлюднюються в засобах масової інформації, на офіційних веб-сайтах Херсонської обласної державної адміністрації та на офіційній сторінці БО ККСЦ «Куреш» www.kuresh.info

Конкурс проводиться за підтримки Херсонської ОДА, Херсонської  Обласної Ради в рамках програми підтримки проектів розроблених інститутами громадянського суспільства.