Новини
Головна > Судно США увійшло у води Чорного моря, для підтримки безпеки в регіоні

Судно США увійшло у води Чорного моря, для підтримки безпеки в регіоні

06.01.2019 19:29

Сполучені Штати Америки відправили в Чорне море десантний корабель своїх Військово-морських сил для підтримки безпеки в регіоні, повідомив 6-й флот США. На його борту перебуває частина сил Морської піхоти, про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на штаб 6-го флоту США.

   «Перехід корабля Fort McHenry в Чорне море підтверджує нашу колективну відданість безпеці в Чорному морі і далі зміцнює наші міцні відносини з союзниками і партнерами НАТО в регіоні», – заявила командувачка 6-го флоту, що діє у складі ВМС США в Європі і Африці, віце-адмірал Ліса Франкетті.

  «Наша регулярна діяльність у Чорному морі також свідчить про гнучкість і здатності, притаманні силам 6-го флоту США», – додала вона.

   Як мовиться в повідомленні, що було оприлюднене вранці 6 січня, корабель USS Fort McHenry (LSD 43) на той час ішов на північ до Чорного моря протокою Дарданелли.

«Перебуваючи у складі 6-го флоту США, корабель буде здійснювати операції разом із союзниками і партнерами для зміцнення безпеки і стабільності в Європі»,заявили американські військові моряки.

   6-й флот нагадав, що ВМС США регулярно діють у Чорному морі, відповідно до норм міжнародного права, і протягом 2018 року там перебували по черзі шість американських військових кораблів.

   Після нещодавнього загострення в регіоні Чорного і Азовського морів, викликаного агресивними діями Росії щодо українських військових кораблів і їхніх екіпажів, а також щодо цивільних суден різних країн, які йдуть до українських азовських портів чи з них, союз НАТО дав знати, що прагне посилити свою присутність у регіоні.