Новини
Головна > Судно, що перевозило контрабандну російську нафту та заходило до Криму, затримане українськими правоохоронцями

Судно, що перевозило контрабандну російську нафту та заходило до Криму, затримане українськими правоохоронцями

20.08.2019 18:00

  Фото Азово-Чорноморського Регіонального управління Держприкордонслужби України

 Сьогодні правоохоронці виконали рішення Херсонського міського суду, про арешт танкера «Мрія», він же «VILGA», яке незаконно заходило до закритих портів окупованого Криму та перевозило контрабандну російську нафту до України. Про арешт судна повідомляють у Азово-Чорноморському Регіональному управлінні Держприкордонслужби.

«На даний час прикордонними оперативними підрозділами Азово-Чорноморського регіонального управління, військовослужбовцями морської охорони Державної прикордонної служби, співробітниками СБУ в АР Крим, під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим виконано рішення Апеляційного суду Херсонської області щодо накладення арешту на судно «Мрія». Зараз воно знаходиться в територіальних водах України.

Правоохоронцями належним чином доведено до капітана судна рішення суду щодо арешту танкера.

Разом з тим, капітан відмовився добровільно слідувати до порту міста Херсон або іншого найближчого порту України, тобто загалом відмовився виконувати рішення суду та фактично самоусунувся від виконання своїх обов’язків по керуванню судном та командою.» - повідомляють у Азово-Чорноморському Регіональному управлінні Держприкордонслужби.

   Наразі судно стоїть у нейтральних водах та завантажене контрабандною нафтою.

   Нагадуємо, що 5 серпня, за інформацією радіо «Куреш», за 15 морських миль від порту «Бугаз» судно «Мрія» вимкнуло AIS. На відстані однієї морської милі, від того місця, де танкер MRIYA вимкнуло навігацію, стояло завантажене російське судно «BALT FLOT 16», до якого пришвартувався український танкер та перекачав російську нафту до своїх резервуарів. Після чого судно стало на якір у нейтральних водах поблизу Одеси. 

   До цього, 10 серпня 2019 року, у ході досудового розслідування кримінального провадження за фактом порушення порядку в’їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію прокуратурою АР Крим спільно з СБУ в АР Крим та Азово-Чорноморським регіональним управлінням ДПСУ проведено обшук на судні «Мрія». Підставою для обшуків стало те, що дане судно в червні 2015 року незаконно здійснювало захід до закритого порту «Севастополь» та постачало паливно-мастильні матеріали для підрозділів Чорноморського флоту РФ.

  У ході спільного журналістського розслідування «Центру журналістських розслідувань» Валентини Самар та Кримського інформаційного ресурсу «Радіо «Куреш» вдалося встановити, що головною ключовою дієвою особою, яка зацікавлена у цьому бізнесі є український олігарх Віктор Медведчук, який контролює компанії, що займаються нафтовими перевезеннями з Росії до України поза законом. 

Кримський інформаційний ресурс «Радіо «Куреш»